Engin Eroğlu kimdir? Munzur Çayı’na düşen Engin Eroğlu bulundu mu? Engin Eroğlu'nun cesedine ulaşıldı!

15 Haziran günü şehirlerarası bir otobüsün çarpması sonucu Munzur Çayı’na düşen Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları devam ediyor. Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları kapsamında yarın Mercan HES Barajının kapakları kapatılıp açılacak.

Engin Eroğlu kimdir? Munzur Çayı’na düşen Engin Eroğlu bulundu mu? Engin Eroğlu'nun cesedine ulaşıldı!

Tunceli’de 15 Haziran günü bir otobüsün çarpmasıyla Munzur Çayı’na düşen ve o günden beri aranan Engin Eroğlu’nun akıbeti merak ediliyor. Dersim’de 15 Haziran’da şehirlerarası bir otobüsün açık bagajının çarpması sonucu Munzur Çayı’n düştüğü tespit edilen 28 yaşındaki Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Engin Eroğlu’nun bulunabilmesi için Mercan HES barajının kapakları kapatılıp açılacak. Çevrede yaşayanların yarın Munzur Çayı’ndan uzak durması uyarısında bulunuldu.

Munzur Çayı’nda devam eden ara çalışmaları; JÖAK, AFAD, jandarma, emniyet, Türkiye Rafting Federasyonu, Rize, Kayseri, Elazığ, Cizre, Diyarbakır, Mersin ve İstanbul’dan gelen ekiplerin yanında gönüllülerin de katılımıyla sürüyor. Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği’nden 8 kişilik ekip de Ovacık Belediyesi’nin talebi doğrultusunda Munzur Çayı’nda devam eden aramalara katıldı. Arama çalışmaları kapsamında yarın saat 11:00 ile 15:00 saatleri arasında Ovacık’taki Mercan HES’in önce kapaklarının kapatılacağı, daha sonrada tayzik oluşması için açılacağı belirtildi. Bölgede yaşayan vatandaşların yarın Munzur Çayı’ndan uzak durması uyarısı yapıldı.

Tunceli Valiliğinden, Ovacık ilçesinde 19 gün önce bir otobüsün bagaj kapağının çarpmasıyla Munzur Çayı'na düşerek kaybolan Engin Eroğlu'nun cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Yoncalı köyünde yaşayan 27 yaşındaki Eroğlu'nun, 15 Haziran'da hayvanlarını otlatmak için gittiği Munzur Vadisi'ndeki yoldan geçen bir otobüsün arızalanarak açılan bagaj kapağının çarpmasıyla Munzur Çayı'na düşerek kaybolduğu hatırlatıldı.

Eroğlu'nun, söz konusu tarihten itibaren ekiplerce Munzur Nehri'nde arandığı belirtilen açıklamada, gencin cesedine otobüsün bagaj kapağının çarpmasıyla düştüğü yerden 8 kilometre uzaklıkta ulaşıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "Engin Eroğlu kardeşimize rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabır diliyoruz. Eroğlu'nun kaybolduğu ilk günden beri arama çalışmalarına katılan tüm ekiplerimize teşekkür ediyoruz." ifadesi kulanıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 13:47

YORUM EKLE
YORUMLAR
çtaşkral
çtaşkral - 12 ay Önce

Allah rahmet eylesin inşAllah mekanı cennet olur. bu anlatılanlar oldukça şüpheli inşAllah işin üçinde başka birşey çıkmaz