EYT için Finlandiya Modeli Çalışması! EYT Yasasında Son Durum Ne? Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Meclis Çalışmaları Var mı?

Erken emeklilik yasası için vatandaşlar beklemeye devam ediyor. Emeklilik için beklemekte olan vatandaşlar yaşanan gelişmeleri merak ediyorlar. Peki EYT Son Durum Nedir? İşte EYT hakkındaki detaylar…

EYT için Finlandiya Modeli Çalışması! EYT Yasasında Son Durum Ne? Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Meclis Çalışmaları Var mı?

EYT Son Durum Nedir?

Emekli olmak için bekleyişini sürdüren vatandaşlar erken emeklilik yasası hakkındaki gelişmeleri merak ediyorlar. Meclis’in Ramazan Bayramı arasına girmesiyle birlikte çalışmalara ara verilmişti. 11 Haziran Salı gününden itibaren Meclis çalışmalarına yeniden başlıyor.

EYT’liler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında tam umutlarını yitirmeye başlamışken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’ın açıklamaları ardından yeniden ümit beslemeye başlamışlardı. Binali Yıldırım, EYT hakkında ilgili birimlerin gerekli çalışmaları yaptıklarını söylemişti.

Bu açıklama sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konu kapsamında bazı açıklamalarda bulunmuştu ve Finlandiye Modeli’nden bahsetmişti. Bu modelle EYT sorunun yüksek oranda çözüleceğini anlatılmıştı.

EYT hakkında yeni bir gelişme olması durumunda yine intenet sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

EYT İçin Yeni Finlandiya Modeli detayları için tıklayınız.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 04:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler