Fatih'te siyanürle intihar eden 4 kardeşin ölümlerinde korkunç detay

İstanbul Fatih ilçesinde, 4 kardeşin siyanürle ölmesinin ardından yapılan araştırmalar devam ederken korkunç bir detay ortaya çıktı. Kardeşlerden biri olan Oya Yetişkin’in diğerlerinden daha sonra öldüğü belirlenirken Oya Yetişkin'in önce kardeşlerine meyve suyu içinde siyanür verdiği daha sonra kendisinin içtiği iddia edildi.

Fatih'te siyanürle intihar eden 4 kardeşin ölümlerinde korkunç detay

İstanbul Fatih'te 4 kardeşin korkunç ölümü sonrasında yapılan araştırmalarda kardeşlerden birinin en son ölmesinin belirlenmesiyle önce diğer kardeşleri öldürdüğü daha sonrada kendisinin intihar ettiği yönünde ortaya bir iddia atıldı.

Fatih'te bulunan bir binada oturan Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin evinin kapısında ’Dikkat siyanür var’ yazılı notu gören komşuları durumu polise bildirmesiyle olay yerine gelen ekipler 4 kardeşin siyanürden öldüğünü belirlemişlerdi.

Kardeşlerin cansız bedebleri AFAD ekipleri tarafından özel kıyafetlerle evdeb alınıp otopsi için Adli Tıp Kurumuna götürüldükten sonra olayla ilgili çalışmalar başlatılmıştı.

Yapılan incemelerde siyanür içerek öldükleri belirlenen kardeşlerden Mimar Sinan Güzel Sanatlar’da modelistlik yapan Oya Yetişkin’in beden ısısının diğer kardeşlerden daha sonra ortadan kalktığı belirlenirken bu durumda diğer kardeşlerden daha sonra öldüğü değerlendirilmeye başlandı.

Bu durumda ise Oya Yetişkin'in önce kardeşlerine meyve suyu içinde siyanür verdiği daha sonra kendisinin içtiği iddiası ortaya atılırken, ’Dikkat siyanür var’ notunun da Oya Yetişkin tarafından yazılmış olabileceği öne sürüldü.

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Adlitoksoloji Program Başkanı Öğretim Görevlisi Sultan Mehtap Büyüker, olay sonrasında siyanür etkisinin yüksek dozda olduğu takdirde hemen ölüdürebileceğini söyleyerek, "Siyanür hemen öldürür. Özellikle yüksek dozda maruziyet fazlaysa. Solunum yolu yada ağızdan alınmışsa hemen ölüm olabilir. Alınan miktara göre ve vücudun metabolizmasına göre kardeşlerin ölümleri arasında çok az dakikalarla ölümler gerçekleşebilir. Vücut sıcaklığına göre ölüm saati belli oluyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 12:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler