FETÖ Askeri yapılanmasına darbe üstüne darbe! 15 ilde çok sayıda gözaltı

Gaziantep ve Çanakkale merkezli 15 ilde Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Askeri yapılanmasına şüpheli bulunan ve aralarında yüzbaşılarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

FETÖ Askeri yapılanmasına darbe üstüne darbe! 15 ilde çok sayıda gözaltı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Gaziantep merkez olma üzere 15 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Polis ekipleri; Gaziantep, İzmir, Ankara, Giresun, Kahramanmaraş, Hatay, Mardin, Kilis, Şınak, Erzurum, Adana, Ağrı, Hakkari, Kocaeli ve Kırklareli'nde mahrem imamlarca ankesör/sabit hattan arandığı belirlenen halen görevde olan 2 yüzbaşı, 20 astsubay ve 1 uzman çavuş hakkında yakalama kararı çıkardı.

Polis ekiplerinin önceden belirlediği adreslere düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda ise haklarında yakalama kararı çıkarılan şahıslardan 10'unu gözaltına aldı.

Ayrıca, Çanakkale merkezli 11 ilde de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda ise 21 askeri personel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 12:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler