FETÖ ile irtibatları tespit edilen 9 hakim savcı görevden uzaklaştırıldı!

Elimize son dakika haberi olarak geçen bilgilere göre FETÖ soruşturmasında yeni gelişme yaşandı. Hakim ve Savcılar Kurulu, FETÖ ile bağlantısı olduğunu belirlediği 9 ilk derece hakim ve savcıyı görevlerinden aldı…

FETÖ ile irtibatları tespit edilen 9 hakim savcı görevden uzaklaştırıldı!

FETÖ Soruşturmasında Yeni Gelişme

Son dakika olarak elimize geçen bilgilere göre FETÖ soruşturmasında kritik gelişmeler yaşandı. Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu tarafından yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler ardından sona gelinen FETÖ’nün kriptolu haberleşme uygulaması olan ByLock’un tüm içerikleri incelendi. Bu incelemelerin sonucunda Hakimler ve Sacvılar Kurulu Müfettişlerinin saptamalarının yanı sıra, etkin pişmanlık maddesinden faydalanan kişilerin anlattıkları hususlar göz önünde bulundurularak FETÖ ile iltisak, irtibat ve bağlantılarının olduğu tespit edilen 9 ilk derece hakim ve savcının görevlerinden alınmalarına karar verildi.

Karar Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi’nin bugün gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında alındı. Ayrıca görevden alınması kararı verilen 9 ilk derece hakim ve savcının hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 14:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler