Fotoğraf Yayıldı, Başkan Konuştu

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran minibüsün arkasına bağlı bir şekilde yolculuk yapan kadın fotoğrafı, Çankırı'nın Yaylakent Belediyesi tarafından tepkiyle karşılandı.

Fotoğraf Yayıldı, Başkan Konuştu

Geçtiğimiz gün sosyal medyada paylaşım rekorları kıran bir görüntü, büyük tepki toplamıştı. Paylaşılan görüntüde bir minibüsün arkasına bağlı bir şekilde seyahat etmekte olan kapalı bir kadın görülüyordu. Kadının kendi isteğiyle mi o şekilde bağlandığı ise büyük merak konusu olurken, başta aktivistler olmak üzere geniş bir çevreden görüntüye sert tepki geldi. Görselin intenette yayılmasının ardından fotoğrafın çekildiği yerin Çankırı'nın Yaylakent beldesi olduğu ortaya çıkında, Belediye Başkanı Kadir Dede basın açıklaması yaptı ve olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını bildirdi.

JANDARMALAR HAREKETE GEÇTİ

Paylaşılan görüntünün hızla yayılmasının ardından Çankırı'nın Yaylakent Belediyesi'nde olayın yaşandığının öğrenilmesi, belediye başkanını rahatsız etti. Belediye Başkanı Kadir Dede, gerçekleştirdiği basın toplantısında, bu yaşanan olayın Yaylakent ile ilgili olmadığını ve bu görüntülere neden olan kişilerin ilçede yaşamadıklarını iddia etti. Bu görüntülerin ortaya çıkmasına neden olan kişiler hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldığını ve jandarma ekiplerinin harekete geçtiğini aktaran Dede, plaka aracılığıyla minibüs sahibine ulaşmak için çalışmaların devam ettiğini aktardı. Gerekli merciilerle, gerekli görüşmelerin yapıldığının da altını çizen Dede, bu durumun peşini bırakmayacaklarını ve olayı açığa çıkararak, beldeleri ile ilişkisi olmadığını ispatlayacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 13:54

YORUM EKLE