Gaziantep'te koca dehşeti! Yeni doğum yapan eşini hastanede öldürmek istedi

Gaziantep'te bir koca dehşeti yaşandı. Yeni doğum yapan bir kadın hastanede kocası tarafından bıçaklanarak öldürülmek istendi.

Gaziantep'te koca dehşeti! Yeni doğum yapan eşini hastanede öldürmek istedi

Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler ek binasında yeni doğum yapan bir kadın ayrı yaşadığı kocası tarafından öldürülmek istendi. 

Olay dün gece yarısı meydana geldi. İddialara göre, 8 yıllık eşi Ahmet Y.’den şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma kararı alan 28 yaşındaki 3 çocuk annesi Güldane Y. mahkemeye dava açtı.

eşinin kendisinden ayrılmak istemesini hazmedemeyen Ahmet Y., yeni doğum yapan eşine hasta yatağında bıçakla saldırdı. 6 aydır annesinin evinde eşinden ayrı yaşayan Güldane Y. kocası tarafından 7 yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı.

Güldane’nin ablası Seda G. müdahale ettiği olay sonrasında güvenlik görevlileri tarafından yakalanan gözü dönmüş koca, polis ekiplerine teslim edildi. 

Erkek bebek dünyaya getiren ve kocasının bıçaklı saldırısıyla ağır yaralanan anne Güldane Y., aynı hastanede yoğun bakıma alındı. Genç annenin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Güldane Y.’nin ablası Seda G., yaşanan vahşen anını anlatarak, “Kardeşim şiddetli geçimsizlik yüzünden 6 ay önce annemin evine geldi. Bu sırada zaten eşiyle görüşmüyordu ve boşanma davası açmıştı. Dün de hastanede öğleden sonra doğum yaptı. Biz de eşine haber verelim istedik. Önce eşi annesiyle birlikte geldi. Bu sırada sıkıntı çıkarmadan gittiler. Akşam 11 sıralarında tekrar geldiler. Bu sırada olaylar kargaşaya, bağrış çağrışa dönüştü. Eşi kardeşimi tehdit etmeye başladı. Eşi, 'benden boşanırsan seni öldürürüm' dedi. Biz bu sırada bunu sakinleştirmeye çalıştık ama şahıs daha da sinirlendi. Tam bu arada belindeki bıçağı çıkardı, bıçağı eliyle havadan kardeşimin göğsüne saplayacaktı. Ben bu esnada müdahale ettim. Ben tutmasaydım kardeşimi öldürecekti. Tutmama rağmen kardeşimi 7 yerinden bıçakladı. Kardeşimin 4 dişi kırıldı. Ben tutamadım artık, güvenlik görevlilerini çağırdım, polis çağırmalarını istedim. Bıçağı bırakmasını istedim. Bıçağı yere attı, ben bu adamı dışarı attım. Kardeşim ağır yaralandı. Şu an hayati tehlikesi devam ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 13:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler