Genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, 3600 ek gösterge EYT yasası Mecliste ne zaman görüşülecek?

Uzun zamandır ülke gündeminde yer alan 3600 ek gösterge, kıdem tazminatı, genel af, hal yasası, nafaka ve EYT gibi konular, meclisin açılması ile birlikte yoğun bir şekilde görüşülmeye başlayacak.

Genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, 3600 ek gösterge EYT yasası Mecliste ne zaman görüşülecek?

Milyonlarca vatandaşın biran önce çözüme kavuşması için beklediği genel af, hal yasası, kıdem tazminatı 3600 ek gösterge ve EYT konuları, sürekli gündemde yer alan konulardan. Ancak uzun zamandır hiç bir çözüm üretilmemesi ile beklemeye devam eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Esenler’de katıldığı ‘10 bin hatim 100 bin dua’ gecesinde taleplerini tekrar olarak cumhurbaşkanına iletti.

Seçim nedeniyle tatilde olan meclisin açılması ile birlikte yoğun bir süreç başlayacak. Recep Tayyip Erdoğan bütün bu konuların meclisin açılması ile görüşülmeye başlayacağını aktardı. İnfaz yasasının yeniden düzenlenmesi ile cezanın yarısını çeken hükümlü serbest bırakılacak, son zamanlarda sıkça gündeme gelen akdına şiddet, çocuk istismarı ve tecavüz gibi ağır suçlarda cezalar artırılacak. Hafif suçlara uygulanacak cezalar yeniden düznelenecek. 

Meclisin açılması ile birlikte ise birçok kişinin beklediği 3600 ek gösterge, EYT, kıdem tazminatı, hal yasası, yeni askerlik sistemi ve 8 Haziran Genel Af konuları görüşülmeye başlayıp sonuca ulaştırılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 09:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler