Giresun'da Yangın 10 Hektarlık Alanı Küle Çevirdi

Giresun’un Espiye ilçesinde ormanlık alanda çıkan, arazinin sarp olması nedeniyle müdahale edilemedi ve rüzgarın da etkisiyle yayılarak 10 hektarlık alanı küle çevirdi.

Giresun'da Yangın 10 Hektarlık Alanı Küle Çevirdi

Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Sakarya köyü Honuz mevkiindeki ormanlı alanıda, dün saat 14.30 sıralarında başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir bölgeye yayıldı. Ormanlık alan çok sayıda itfaiye, arazöz ve yangın söndürme ekibi sevk edildi fakat bölgenin sarp olması ve araç ulaşımı olmaması sebebiyle ekiplerin yangına müdahale etmesi mümkün olmadı.

Alevlerin yerleşim yerlerine sıçramaması için önlemler alın itfaiye ekipleri vatandaşlarıda uyardı. 

İtfaiye ve Orman İşletme ekipleri, sabaha kadar bölgede bekleyişini sürdürdü. Rüzgarın etkisini yitirmesi ve  yağmurun başlamasıyla yangın, saat 06.00 sıralarında kendiliğinden söndü. Bazı noktalarda dumanların yükseldiği bölgeyi izleyen ekipler, yangının tamamen sönmesi için bekleyişini sürdürüyor.

Yangını fark eden ve yetkililere bilgi veren Hayrettin Abanoz ise “Öğleden sonra çıktı yangın. Büyük ihtimalle yüksek gerilim hattından kıvılcım oluşması sonucu çıktı. Kaymakamlığa ve orman işletmeye haber verildi. İtfaiye geldi ama yol olmadığı için müdahale edilemedi. ” diye konuştu.

10 hektarlık ormanlık alanın tamamen zarar gördüğü yangının neden çıktığı ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 15:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler