Gri listede aranan DHKP-C'li Seval Yaprak, Yunanistan'a kaçarken yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP-C'nin aranlar listesinde yer alan Gri kategoride bulunan Seval Yaprak isimli teröristi Yunanistan'a kaçarken yakaladı.

Gri listede aranan DHKP-C'li Seval Yaprak, Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde listeye alınarak aranan ve başına 300 bin lira ödül konularak Gri kategoriye eklenen DHKP-C örgütü üyesi Seval Yaprak Yunanistan'a kaçarken yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, arama listesinde yer alan DHKP-C'nin sözde yöneticisi Seval Yaprak'ın yurt dışına kaçak yollardan çıkış yapacağı bilgisine ulaştı.

Ekipler teröristin ayrıca eylem planı içerisinde olduğu istihbaratını aldıktan sonra belirledikleri İstanbul'dan Edine yönüne giden 06 JY 97 plakalı aracı takibe aldı. İçerisinde Seval Kılıç'ın yanı sıra insan kaçakçılığı suçundan aranan bir şahısın da bulunduğu otomobil yol üzerinde bir benzinliğe girdiği sırada polis tarafından etrafı sarıldı.

DHKP-C'li Seval Yaprak'ın tanınmamak için pardösü giyip, başörtüsü taktığı görülürken polis ekipleri ablukaya aldığı otomobilde yaptığı aramada, çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirdi. 

Edine üzerinden Yunanistan'a kaçmaya çalıştığı öğrenilen Seval Yaprak'ın İstanbul'da polis tarafından yakalanacağını anladığında bu planı uygulamaya karar verdiği belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:18

YORUM EKLE