Gümüşhane'nin köyünde 118 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Gümüşhane’nin merkeze bağlı olan köylerinden biri olan Dibekli köyünde ilginç bir olay yaşandı. Gümüşhane’de 118 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Herkes aynı bulgulardan şikayet etti ve nihayetinde hastaneye kaldırıldılar…

Gümüşhane'nin köyünde 118 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Gümüşhane’de 118 Kişi Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Gümüşhane’ye 10 km uzaklıkta olan Dibekli köyünde dünden bu zamana kadar onlarca kişi mide bulantısı ve kusma gibi şikayetlerle doktora başvurdu.

Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılan köylü sayısının 118’i bulması sonrasında AFAD köyde inceleme başlattı. AFAD’ın çalışmalarına Sağlık, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’de destek verdi.

Köyün su kaynağından dolayı köylülerde mide bulantısı ve kusma gibi etkilerin görüldüğü tahmin ediliyor. Bu yüzden sağlık ekipleri köylülere içme sularını önce kaynattıktan sonra içmelerini tavsiye etti.

Gümüşhane Devlet Hastanesi personelleri tarafından sağlık taramaları devam ettiriliyor. Gümüşhane Devlet Hastanesi tarafından resmi bir açıklama yapılması sonrasında en yakın zamanda bizim intenet sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 00:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler