Güvenlik Seferber Oldu

Şişli Kadırgalar Caddesi’nde üzerinde kablolar bulunan bir paket görülmesi üzerine güvenlik güçleri seferber oldu. Güvenlik amacıyla cadde trafiğe kapatılırken, incelemeler sonucu herhangi bir tehlikeye rastlanılmadı.

Güvenlik Seferber Oldu

İstanbul Şişli’de bombalı paket şüphesiyle bir paket görüldü ve polis ekipleri harekete geçti. Vatandaşların Dolmabahçe istikametinde fark ettiği kablolu paket için caddenin giriş ve çıkışları kapatıldı. Yoğun güvenlik önlemi alınan paket için bomba uzmanı polis geldi. Özel kıyafetlerini giyen güvenlik gücü kablolu kutuyu inceledi.

Yapılan incelemelerin sonucunda herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanılmadığı öğrenildi. Yarım saat trafiğe kapatılan Kadırgalar Caddesi’nde yoğun kuyruk oluştuğu görüldü. Daha sonra araç ve yaya trafiğine açılan caddede büyük bir endişe yaşanmıştı.

Polis ekipleri kablolu paketin bir öğrencinin performans ödevi olabileceğini düşünüyor.

ABD’deki Bombalı Paketler Korku Yaratmıştı

ABD’de pek çok bürokrat, sanatçı ve CNN Intenational’a kimliği tespit edilemeyen şahıslar tarafından bombalı paketler gönderilmişti. Bombalı paket gönderilen isimler arasında ABD eski Başkanları Barack Obama ve Bill Clinton’da yer alıyordu. Üstelik geçtiğimiz günlerde 2 paket daha gönderilmiş ve bombalı paketlerle ilgili Miami’de bir kişinin gözaltına alındığı belirtilmişti. Eski Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper adına gönderilen bombalı paket de istihbarat ekipleri sayesinde tespit edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 13:52

YORUM EKLE