Hain Şebekeye Polis Darbesi

Enerji Emlak adında insanların evlerine konarak daha büyük karla geri vereceğini söyleyen bir dolandırıcı çetesine baskın düzenlendi. Güvenlik güçleri 12 dolandırıcıyı gözaltına aldı.

Hain Şebekeye Polis Darbesi

Bir Çiftlik Bank mağduriyeti daha yaşanmak üzereyken güvenlik güçleri hemen duruma el koydu. Esen Yurt’ta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şebekeye eş zamanlı baskınlar düzenledi. Pek çok vatandaşı enerji içeceği satacakları iddiasıyla kandıran şebekenin 150 kişiyi milyonlarca lira dolandırdığı öğrenildi. Dolandırıcılara yönelik operasyonların sürdürüleceği bilgisi aktarıldı.

Dolandırıcıların, müşterilerine yeni müşteri bulamaları halinde 10 bin TL verme vaadinde bulunduğu de iddia ediliyor. Kurulduğu ilk günlerde üyelerine para dağıtan dolandırıcılar, ilerleyen günlerde çeşitli bahanelerle para ödememeye başladılar. Enerji Emlak mağduru bir kişinin şikayeti üzerine dolandırıcı çetesi çökertildi.

Mağdurlara Para Vermeden Evlerine Konuyordu

Dolandırıcıların mağdurlara çeşitli yalanlar söylediği ve onları oyaladığı iddia edildi. Doların yükseldiğini ve Trump ile kavga ettiklerini söyleyen dolandırıcıların mağdurların evine kondukları de iddia ediliyor.

Şuana kadar 100 milyon TL civarı dolandırıcılık yaptığı söylenilen şebekenin 12 üyesi yakayı ele verdi. Gözaltına alınan zanlıların içinde emekli polislerin de olduğu konuşuluyor.

Güvenlik güçleri düzenlediği operasyonlarda çok sayıda evrakı da ele geçirdi. Olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği bilgisi aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 12:21

YORUM EKLE