Hakkari’de Şehit Düşen Uzman Çavuş Volkan Demirci İçin Tören

Hakkari Yüksekova İlçesi Alandüzü bölgesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Uzman Çavuş Volkan Demirci (25), kaldırıldığı hastanede şehit düştü. Uzman Çavuş Volkan Demirci için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından Şehidin cenazesi memleketi olan Ordu’ya gönderildi.

Hakkari’de Şehit Düşen Uzman Çavuş Volkan Demirci İçin Tören

Hakkari Yüksekova İlçesi Alandüzü bölgesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Uzman Çavuş Volkan Demirci (25), kaldırıldığı hastanede şehit düştü.
Uzman Çavuş Volkan Demirci için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi.
Düzenlenen törenin ardından Şehidin cenazesi memleketi olan Ordu’ya gönderildi.


Hakkari Yüksekova’nın İran sınırında bulunan Alandüzü bölgesinde, PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci şehit oldu. Ordu nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Volkan Demirci için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda bir tören düzenlendi. Hakkari Valisi İdris Akbıyık da hazır bulunduğu törene Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, vali yardımcıları, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum amirleri, asker, polis ve şehit eşi Nurdan Demirci katıldı.
Hakkari Valisi Akbıyık ve Kolordu Komutanı Tümgeneral İlbaş törende güçlükle ayakta duran şehit eşi Demirci’yi teselli etmeye çalıştı.
1 dakikalık saygı duruşunun ardından Şehit Uzman Çavuş Volkan Demirci’nin özgeçmişi okunarak dualar edildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu helikoptere konmadan önce eşi Nurdan Demirci gözyaşları ile gelerek tabuta sarıldı. Şehit eşi Nurdan Demirci, “Ne olur bizi bırakıp gitme. Ben sensiz ne yaparım” diyerek gözyaşlarına boğuldu.
Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu bir süre omuzlarda taşındıktan toprağa verilmek üzere memleketi Ordu’nun Çatalpınar ilçesine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 14:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler