Hasret Yarım Asır Sonra Bitti

Anne ve babası ayrıldıktan sonra yakın akrabası tarafından Almanya’da yaşamını sürdüren Fazilet Huke, 51 yıl sonra Yozgat’ta annesine kavuştu. Huke, annesine ulaşmak için çok çabaladığını söyledi.

Hasret Yarım Asır Sonra Bitti

Annesi ve babası ayrıldıktan sonra bir yaşından sonrasını halasıyla Almanya’da geçiren Fazilet Huke, nihayet annesine kavuştu. Huke, annesine kavuşabilmek için çok mücadele verdi ve en sonunda alt-üst soy bilgileri sayesinde gerçeği öğrendi.

Anne Güllü Çiftçi, İstanbul’da eşiyle ayrıldıktan sonra Yozgat’ta başka birisiyle dünya evine girdi. Bundan dolayı da annesini bulmakta zorluk yaşayan Fazilet Huke, annesini çok uzun süre aradığını ancak bulamadığını dile getirdi. Annesiyle bir süre telefonda görüşen Huke’nin hasreti Yozgat’ta bitti.

Çok Duygulu ve Çok Heyecanlıyım

Annesini bulduğu için çok mutlu olduğundan bahseden Huke, şuanda anne olduğunu ve 3 torunu olduğunu paylaştı. Anne Güllü Çiftçi ise defalarca televizyon programına çıktığını ancak kızını bulamadığını dile getirdi. Çiftçi, kızına kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getirdi. Salih Çiftçi ise eşiyle aynı çabayı sarf ettiğini, gazetelere defalarca ilan verdiğini paylaştı. Ancak arayışların sonuç vermediğini kaydeden Çiftçi, çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl e-devlet sisteminde açılan alt-üst soy bilgisi sayesinde pek çok kişi Cumhuriyet tarihinde ebeveynlerini bulmuştur. Sistem ilk açıldığında uzunca bir süre yoğunluk sebebiyle giriş sıkıntısı yaşanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 21:49

YORUM EKLE