Hasta Yakınına Doktora Hakaret ve Tehditten Hapis Cezası Geldi!

Niğde'de sağlık personeline hakaret ettiği ve saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan şüphelinin duruşması karara bağlandı. Şüpheli T.A., 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Hasta Yakınına Doktora Hakaret ve Tehditten Hapis Cezası Geldi!

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktora hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan hasta yakını için verilen hüküm ortaya çıktı. Görevlileri tehdit ettiği öne sürülen şüpheliye 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildiği öğrenildi. Acil servisteki bir doktora hakaret ettiği öne sürülen T.A., Niğde 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Karar duruşmasında fail, iki suçtan ayrı ayrı 11 ay 20 gün ve 5 ay olmak üzere toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası aldı. Sanığın daha önce de mahkumiyeti bulunduğu için cezayı ertelemedi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 Yılda 70 Bin Personel Saldırıya Uğradı

Son yıllarda en çok saldırıya uğrayan meslek grupları arasında sağlık personeli yer almakta. Yapılan araştırmalara göre 5 yıl içerisinde 70 bini aşkın personel saldırılara maruz kaldı. Türk ceza kanununda yapılan düzenlemelere göre sağlık personeline işlenen saldırı suçlarından 3 yıla kadar hapis cezası verilmekte.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 00:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler