İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar nereli, kaç yaşında? Süleyman Sarılar hakkında bilgiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne atamalar devam ediyor. Son olarak İBB Basın Koordinatörlüğü'ne Süleyman Sarılar getirildi haberi sonrasında pek çok vatandaş Süleyman Sarılar nerelidir, kimdir ve kaç yaşındadır başlıklarını araştırmaya başladı. Süleyman Sarılar'ın hayatı ve diğer bilgiler.

İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar nereli, kaç yaşında? Süleyman Sarılar hakkında bilgiler

Uzun zamandır Kanal D Haber’in başında olan gazeteci Süleyman Sarılar alınan son kararla beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Koordinatörlüğüne atandı.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyede çalışanları liyakata göre oluşturmaya devam ediyor. İBB yetkililerinin açıklamalarına göre Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni olan ve geçen yıl kurumdan ayrılan Süleyman Sarılar İBB ile anlaşama sağladı. Buna göre Süleyman Sarılar 28 şirketin sorumlu basım koordinatörü oldu.

Süleyman Sarılar kimdir?

süleyman sarıyer kimdir

1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Sarılar okulu bitirdikten sonra Anadolu Ajansı’nda (AA) göreve başladı. Cumhuriyet ve Hürriyet gazetelerinde görev alan Sarılar, TV8’in kuruluş aşamasında bulundu. Kısa süreliğine de olsa Star TV Haber Müdürlüğü yapan Süleyman Sarılar daha sonrasında CNN Türk ile anlaştı. 2007 yılında Kanal D Haber Müdürlüğü görevine geldikten sonra 2008 yılında Kanal D Haber Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi ve 2018 yılına kadar bu görevde kaldı. Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satılmasıyla beraber görevi son buldu.

Kesin Hesap Müdürlüğüne atama

İBB’nin Kesin Hesap Müdürlüğüne ise Ayşe Esin Aşar atandı. 1966 yılında dünyaya gelen Aşar İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1989-1990 yılında bir yurtdışı şantiyesinde hakkediş- kesin hesap bölümünde mühendis olarak görev aldı. 1990 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürlüğünde göreve başladı. 1 çocuk annesi olan Aşar, 25 Ekim 2019 tarihinde İBB Kesin Hesap Müdürü olarak atandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 12:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler