İBB Beyaz Masa Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

İstanbul'lu vatandaşlar İBB'ye ait alanlarda sorun yaşadıklarında Alo 153 hattını arayarak sorunu bildirebiliyorlar. Son olarak hayata geçirilen İBB Beyaz Masa Whatsapp ihbar hattı numarası ise merak edilmeye başlandı. İşte İBB Beyaz Masa Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı.

İBB Beyaz Masa Whatsapp ihbar şikayet ve iletişim hattı

İstanbul’da yaşanan sıkıntılara daha hızlı çözüm bulabilmek adına vatandaşlar için düzenlenen İBB Beyaz Masa ihbar hattına Whatsapp numarası da eklendi. İlk olarak ALO 153 olarak uygulamaya konan Beyaz Masa numarasına şimdilerde ise 0552 153 00 34 numaralı telefon sayesinde Whatsapp müracaatı da açılmış oldu. Bu numaralar sayesinde İBB sorumluluk alanında bulunan ana cadde, meydan, üst geçit, metrobüs yollarında meydana gelen olumsuzluklar tek bir numara ihbar edilebilecek.

Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olmayan alanlar için yapılacak olan ihbarlarda İlçe Belediye Başkanlarının kriz merkezlerinde bildirimler yapılarak sorunun bir an önce giderilmesi sağlanacak. İBB tarafından vatandaşlara yapılan çağrılardan bir tanesi yaşanan olumsuzlukları fotoğrafları ve konumları ile beraber göndermeleri oldu. Bu sayede yetkili birimler olay yerine daha kısa sürede ulaşacak ve müdahale daha hızlı gerçekleşebilecek. İBB Whatsapp Beyaz Masa hattı 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 10:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler