İçişleri NVİ 1000 Memur Alımı İlanı Yayımlandı! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün taşra birimlerinde nüfus müdürlük bünyesinde görev yapacak 1100 memur alınacak.

İçişleri NVİ 1000 Memur Alımı İlanı Yayımlandı! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı müjde üstüne müjde vermeye devam ediyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 1100 adet olmak üzere kadrolu memur alımı yapılacak.

Yeni kimliklerin oluşturulması ve teslim edilmesi konusunda hassasiyet gösteren İçişleri Bakanlığı, bu konuda oldukça fazla personele ihtiyaç duyuyor. Personel açığını gidermek için taşra nüfus müdürlüklerine 2019 yılı içerisinde toplamda 1100 memur alımının yapılacağını duyurdu. Alımların ne zaman yapılacağı açıklanmasa da ilan ve başvuru tarihleri belli oldu.

BAŞVURU VE İLAN NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı alacağı 1100 personel için bazı şartlar arıyor. Adayların en az önlisans mezunu olması, 18 yaşından büyük ve 35 yaşından küçük olması isteniliyor. KPSS’den ise 60 ve üzeri alan adaylar başvuru yapabilecek. 2018 yılında yine aynı birimler için 1117 nüfus memuru alımı yapılmıştı. İlan tarihi ise Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 22:14

YORUM EKLE