İETT Yaz dönemi otobüs sefer saatleri değişti! Yeni yaz dönemi otobüs sefer saatleri

İstanbul’un şehiriçi ulaşımında belkemiği olan İETT, yaz mevsiminin başlaması ve okulların tatile girmesi ile birlikte yeni sefer planını İstanbul’da yaşayanlara duyurdu. Resmi web sitesi üzerinden ve kuruma ait sosyal medya hesapları üzerinden yapılan İETT yaz dönemi sefer planı güncellendi.

İETT Yaz dönemi otobüs sefer saatleri değişti! Yeni yaz dönemi otobüs sefer saatleri

İstanbul’un şehiriçi ulaşım hizmetlerini gerçekleştiren İETT, yaptığı duyuru ile yaz ayları için yeni sefer takvimini açıkladı. İETT’nin belirlediği yeni sefer saatleri, 24 Haziran 2019 Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. 

İstanbul şehir içi ulaşımında İETT’ye ait otobüs ve metrobüs hatlarını kullanan yolcuların yeni sefer saatlerini dikkate alarak yola çıkması yaşanacak beklemelerin önüne geçecektir. Kullanılan hatların yoğunluğu yaz ve kış mevsimlerinde okul, iş ve benzeri durumlardan dolayı değişiklik gösterdiğinden, her yıl yılda iki kere olmak üzere değiştirilen sefer planında yaz mevsiminin gelmesi nedeniyle okulların tatile girmesi ile birlikte insanların dinlenmek ve eğlenmek üzere gideceği alanlara doğru olan hatların sefer sıklığında artışlar gerçekleştirildi. 

İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, İETT’nin yaz mevsimi için düzenlediği yeni sefer planına İETT’ye ait resmi web sitesi üzerinden ya da akıllı cihazlar için kullanıma sunulan MOBİETT uygulamasına giriş yaparak hat numarasını yazarak yeni sefer planına erişebilir. İETT’nin yeni sefer planını görmek için https://www.iett.istanbul/tr/main/hatlarlinkine tıklayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 19:07

YORUM EKLE