İlk buluşmada ne giyilebilir?

Önceden planlanan konuşmalar, ayna karşısında yapılan provalar, özenle seçilen kelimeler, saçlar, makyajlar... Gerginlğin ve heyecanın tavan yaptığı ilk buluşmalar. Bir çoğumuzun en büyük hatalarını yaptığı ya da hayatının şansını yakaladığı ilk buluşmalarda uyulması gereken kurallar nelerdir. Peki ilk buluşmada ne giyilir. Neler yapılmalı neler yapılmamalıdır. Hayatınızı kurtaracak ve stresinizi azaltmaya yardımcı olacak püf noktalar haberin detaylarında.

İlk buluşmada ne giyilebilir?

İnsanlar için tanışma birbirini tanıma olayları her zaman kolay olmayabiliyor. Hele bir de karşı cinsten biriyle ilk buluşma yapılacaksa…  Konuşmalar planlanır, ayna karşısında denemeler yapılır, kelimeler özenle seçilir. Böyle zamanlarda rezil olmamak ve kendini doğru bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek için aşırı bir çaba gösterilir. Gerginlik ve heyecanın doruklarda olduğu böyle zamanlarda en önemli konulardan birisi de kıyafet konusudur. Unutulmamalıdır ki ilk izlenim birçok şeyi daha kolay hale getirir. Çünkü kişide oluşturulan ilk izlenim kişiliğimizi de karşı tarafa yansıtmış ve onda iyi veya kötü bazı fikirlerin oluşmasına neden olmuştur.

Kendiniz Olun

İlk buluşmalarda genellikle fazla özenli saçlar ve abartı kıyafetlerin olması iki taraf için de hoş olmayacaktır. Kişinin kendini karşı tarafa en iyi şekilde aktarabilmesi için bunun yapılması gerektiği akla ilk gelen çözüm olsa da genelde yanlış bir yaklaşım oluyor. Bunun yerine sevilen arkadaşlarla özel bir yemeğe çıkıyormuşçasına rahat ve aynı zamanda şık olmak atılacak en doğru adım olacaktır. Aşırı rahat olup tayt, eşofman ve spor ayakkabıların giyilmesi de kişinin ciddiyeti hakkında bazı soru işaretlerine yol açacaktır. Aşırı yüksek topuklu ayakkabılar ya da çok sivri burunlu köselelerin de giyilmesi iki tarafı fazlaca gerecek ve rahat etmenize engel olacaktır. Tabi gidilen mekânın durumuna göre de değişir.

Logo Olmasın

Giyilen kıyafetlerde son zamanlarda çok popüler olan kocaman marka logoları kişiliğinizi arka planda bırakır. Bunun yerine sade ve daha çok yüzünüze odaklanılmasını sağlayan kıyafetler seçmek sizi hem daha dikkatle dinlenilen hem de yüzünüze bakılan biri haline getirecektir.

Makyaj

Kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak makyaj da çok önemlidir. Makyajın aşırı olması kendine güvensizliği gösterir, hiç olmaması da aşırı güveni. Bu ikisi de hoş karşılanmayacak durumlardır. Bunlar yerine daha nude olarak tabir edilen ve cildinizi kapatmayan makyaj tercih etmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 01:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler