İmamı Tehdit Ederek Evine Girdiler

Giresun’da 2 terör örgütü PKK üyesi bir cami imamının evine zorla girdi ve evden birtakım erzaklar aldı. Durumu güvenlik güçlerine bildirmeyen imam, açığa alındı. Jandarma didik didik arıyor.

İmamı Tehdit Ederek Evine Girdiler

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde geçtiğimiz günlerde geniş çaplı terör operasyonu düzenlenmişti. Düzenlenen operasyonda kaçmayı başaran 2 terörist bir cami imamının evine zorla girdi. Teröristler cami imamına tehditler savurarak evdeki erzakları aldı. Daha sonra imamın oğlu yaşanan olayı güvenlik güçlerine bildirdi. 12 gün sonra yapılan ihbardan sonra olayı güvenlik güçlerine bildirmeyen cami imamının açığa alınmasına hükmedildi.

Teröristlerin halen yakalanmadığını bildiren güvenlik güçleri vatandaşlara tedbirli olması uyarısında bulundu. Güvenlik güçleri 2 PKK’lının yakalanması adına hava destekli operasyonların sürdürüldüğü bilgisini aktardı.

Başına 4 Milyon Lira Ödül Koyulan Terörist Yakalandı

Terör örgütü PKK’da faaliyet gösteren ve İçişleri Bakanlığı’nın 4 milyon TL ödül koyduğu terörist yakayı ele vermişti. Aynı operasyonda güvenlik güçlerimiz 2 teröristi daha yakalamak için seferber olmuştu. Bir şekilde kaçmayı başaran PKK’lıların yakalanabilmesi için bütün imkanların seferber edildiği bilgisi aktarılıyor.

Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen operasyonlarda ormanlık alanların tarandığı duyuruldu. Güvenlik güçlerimizin Türk yapımı keskin nişancı tüfeğiyle operasyonlarda yer aldığı da belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 12:33

YORUM EKLE