İnfaz koruma memur alımı başvuruları için gerekli şartlar ve başvuru detayları!

İnfaz Koruma Memuru alımları başladı. Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru için 6743 personel alımı yapacak. İşte İnfaz Koruma Memur alımı başvuruları için gerekli şartlar ve başvuru detayları!

04 Temmuz 2019 Perşembe 07:57
İnfaz koruma memur alımı başvuruları için gerekli şartlar ve başvuru detayları!
Takip Et:

İnfaz Koruma Memuru Alımı Başlıyor!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün 6743 sözleşmeli personel alımı başlıyor. İnfaz Koruma Memuru adayları uzun bir süredir personel alımı için duyuru bekliyordu. İKY alımı ile ilgili yapılan duyuruda, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114’üncü maddesi, Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Nolu Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 8 ve 11'inci maddeleri, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre, EK-2 listede yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 6.126 infaz ve koruma memuru, 247 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 destek personeli (şoför), 24 destek personeli (aşçı), 2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 6.743 personel alımı yapılacaktır." ifadeleri kullanılmıştı.  

Başvurular 16 Temmuz’a Kadar Yapılacak

Adalet Bakanlığı CTE personel alımı başvuruları 1 Temmuz itibariyle başladı. Başvurular 16 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. İnfaz Koruma Memuru alımlarına başvuru yapan adayların gerekli şartları taşıması gerekmektedir. Adayların genel şartların yanı sıra, en az lise veya dengi bir kurumdan mezun olmuş olması, 18 yaşından büyük olması ve 30 yaşından büyük olmaması, erkeklerde 170 cm, kadınlarda ise 160 cm’den kısa olmaması gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

- T.C vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak,

- TCK’nın 53. maddesinde yer alan suçlardan hiçbir şekilde hüküm yememiş olmak,

- Askerlikle ilişiği bulunmamak,

- Güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu sonuçlanmak,

- Adalet Bakanlığı Memur, Sınav- Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde yer alan koşulların taşındığını sağlık kurulu raporuyla tescillemek,

- KPSS sınavından en az 70 puan almış olmak,

- 18 yaşından büyük olmak ve 30 yaşından küçük olmak,

- Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Son Güncelleme: 04.07.2019 07:57
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.