İranlı Vatandaşlar Van’a Akın Etti

İran vatandaşları nevruz bayramını kutlamak için 13 günlük bir tatil yapıyor. Bu süreçte de kutlamaya ev sahipliği yapan Van’a büyük bir ilgi yoğunluğu var.

İranlı Vatandaşlar Van’a Akın Etti
Ülkelerinde her sene düzenli olarak kutlanana nevruz şenliğini ülkemizde geçirmek isteyen İranlı vatandaşlar, bu durumda Van’a akın etmekte. Burada huzurlu bir şekilde geleneklerini devam ettirmekte olan İranlılar sayesinde ilimizdeki otellerin doluluk oranının yüzde 100 olduğu bilgisi aktarılmakta. Aynı zamanda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Van Alışveriş Festivaline ise şuana kadar toplam 950 firmanın katıldığı da aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Turizmde Önemli Gelişmelere Ev Sahipliği Yapmaktayız

Ülkemizin gidişatının olumlu yönde seyredebilmesinde en önemli etkenler arasında tabii ki de turizm yer alıyor. Tarihi olarak oldukça büyük miraslara ev sahipliği yapıyor olmamız doğrudan yabancı uyruklu vatandaşları gezmek için ülkemize sevk etmekte. Bunun yanı sıra ülkemizin coğrafi konumu itibariyle de büyük bir ilgi görmekte olduğu da söylenebilir. Böylesine doğal güzelliklere sahip ve böylesine kültürel zenginliğe sahip olan ülkemizde de turizm alanında önemli gelişmelere ev sahipliği yapmamız kaçınılmaz bir durum oluyor.

Festivallerle de Bu Durum Daha da Hız Kazanıyor

Üç yıldan bu yana Shopping Fest’in lansmanının yapıldığını açıklayan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, gösterilerin daha etkin olmasının sağlanması amacıyla hareket edildiğini açıkladı. Bununla birlikte bu yıl katılımcı firmalarda çok yüksek bir artış gözlemlendiği belirtildi. Başlangıç zamanlarında 400 firmanın başvuruda bulunduğu belirtildi.

Bunlarla Sınırlı Kalmamamız Gerektiğini Biliyoruz

Son günlerde ülkemizin en çok konuşulan illeri arasında ilk sırada Van’ın yer aldığını belirten Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, bu durumdan büyük bir memnuniyet duyulduğunu belirtti. Bununla birlikte festivaller sayesinde ülkemiz ekonomisine çok önemli katkılar yapıldığı da aktarılan bilgiler arasında yer aldı. Bunun yanı sıra bu süreçte sadece İranlı vatandaşlarla yetinilmeyeceği, daha fazla yabancı uyruklu vatandaşın ülkemizi ziyaret etmesinin sağlanması gibi bir amacın olduğu aktarılmakta.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 00:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler