İŞKUR 38 bin personel alımı yapıyor! İŞKUR iş ilanları başvuru ekranı

İŞKUR'un uyguladığı programlar ve eğitimler sayesinde işsiz olan vatandaşlar iş kapıları açılıyor. Şuan da 38 bine yakın iş ilanı bulunan İŞKUr'a başvurular nasıl yapılıyor? Birçok alanda verilen personel alım ilanını bünyesinde barındıran İŞKUR'a başvuru ekranı...

İŞKUR 38 bin personel alımı yapıyor! İŞKUR iş ilanları başvuru ekranı

İŞKUR Beden İşçisi, Satış Temsilcisi, Güvenlik Görevlisi, Şoför ve Aşçı gibi çok sayıda meslekte uzmanlaşmış personel alımı gerçekleştirecek. Kamu Kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar İŞKUR İl Müdürlüğü veya İŞKUR resmi intenet sayfasını kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

İŞKUR 38 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK? BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu Kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayan vatandaşlar, ister İntenet sitesinden üye olarakyada en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla kayıt olup, özgeçmişlerini ekledikten sonra kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler. Çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre en fazla alım ilanları işçi pozisyonlarına. Şuan sisteme kayıtlı 62 bin 141 iş ilanının bulunduğu İŞKUR'da onlarca meslek grubundan ilan yer alıyor.

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI:

- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),

- TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

- İş gücünün ikamet edilen şehirde olması gerekir.

İŞKUR üzerinden açılan tüm ilanlara "iskur.gov.tr" adresinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapılabilmesi için adayın İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Malul, dul ve yetim aylığı almaması ve açık öğretim harici öğrenci olmaması, görevine başlayacağı tarih itibarıyla da herhangi bir sosyal yardım almıyor olması şartı aranıyor.rler. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 22:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler