İstanbul Kartın Troy Sistemine Entegresi İçin İmzalar Atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kart ile ilgili yeni özelliği duyurdu. Özellik için iyi niyet protokolü kapsamında imzalar atıldı. İBB, 2020 yılına kadar İstanbul Kart'ın ön ödemeli kart haline getirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

İstanbul Kartın Troy Sistemine Entegresi İçin İmzalar Atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kart’ın TROY sistemine entegre edilmesi noktasında mutabakata varıldığını duyurdu. Yerli ve milli bir ödeme sistemi olan TROY’un hayata geçirilmesi konusunda iyi niyet protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile, 18 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısına sahip İstanbul Kart artık restoranlarda, alışveriş merkezlerinde veya marketlerde de kullanılabilecek.

2020 yılına yetiştirileceği ön görülen çalışmayla birlikte, İstanbul Kart ile POS ödemeleri gerçekleşebilecek. İstanbullu vatandaşlar, İstanbul Kart sayesinde banka kartını yanında taşımadan ATM’den para çekebilecek veya karta para yatırabilecek. Türkiye genelinde 50 bini aşkın ATM ve 2.4 milyona yakın ödeme noktasında İstanbul Kart işlem görebilecek.

Uluslararası Kart Haline Getirilmesi Planlanıyor

Atılacak adımlarla birlikte İstanbul Kart’ın ön ödeme niteliğine sahip bir kart olacağı ifade ediliyor. Böylelikle bireyler, ulaşım için ödediği ücretin yanı sıra alışveriş yapabilecek ve alışverişlerde ödemeler yalnızca tek çekim yapmak suretiyle gerçekleştirilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:20

YORUM EKLE