İstanbul’da Yaşanan Yoğun Trafik Sorunu 2 Yıl İçinde Çözümlenecek

İstanbul’da yaşanan yoğun trafik sorunu oradaki vatandaşları artık canından bezdirmiş durumda. Bu durumun artık yaşanmaması için çeşitli projeler ortaya atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu;

İstanbul’da Yaşanan Yoğun Trafik Sorunu 2 Yıl İçinde Çözümlenecek

Türkiye’de ki bütün illerdeki nüfusun toplamının 4’de 1’inin İstanbul’da yaşadığını belirten yetkililer, bununla birlikte trafik sorunun da hat safhada olduğunu belirtti. Bu trafik bunalımının önlenmesi adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir proje sunmakta. 2 yıl içinde Marmaray’a kardeş geleceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un bitmek bilmez trafik çilesine bir son vereceğini açıkladı.
İstanbul’un bir ucundan öbür ucuna kadar metro ile gidilebileceğini açıklayan yetkililer, trafiği havadan rahatlatma düşüncesinde. Havaray ismi verilen bu uygulama ile İstanbul trafiğini hafifletmek için bir yöntem düşünüldüğünü belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 2 sene içinde trafik sorununun çözümleneceğini belirtiyor. Trafikte kalabalık yüzünden büyük izdiham yaşayan bütün vatandaşların artık rahatlayacağı belirtildi. Belirtilen bu projenin tam olarak 2019 yılında biteceği planlanmakta.

Bu proje için artık gün sayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara güzel haberler vermekte. Vatandaşların trafik çilesini sonlandırabilmek için 7-24 konu hakkında çalışmalar yapıldığını ve de her geçen gün daha yeni projeler ile insanların karşısına çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, projeyi 2 yıl içinde tamamlayacak.

2 Yıl İçinde Marmaray’a Kardeş Gelecek

İstanbul’da yaşanan yoğun trafik sıkıntısının azaltılması adına çalışmalarını 7-24 sürdürdüğünü belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, konuya ilişkin yaptığı ‘’Havaray’’ projesini açıkladı.

İstanbul trafiği için ikinci bir Marmaray projesi olarak ifade edilen bu projenin büyük oranda trafiği azaltacağı düşünülmekte.

Vatandaşları bu sorundan kurtarabilmek için böyle bir proje düşünen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2 yıl içinde bu projenin artık tam anlamıyla hayata geçeceğini belirtti. Bununla birlikte Marmaray’a kardeş geleceği yönünde de açıklamalar yapan yetkililer, İstanbul trafiğini biraz olsun rahatlatmak adına bu tür çalışmaları sürdürmekte. Bununla birlikte ihale için geri sayıma başlandığını da belirten yetkililer, projeler için 7-24 çalışmaların gerçekleştiğini ve de bu projenin de İstanbul trafiğini büyük oranda azaltacağını düşünmekte.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 05:04

YORUM EKLE