İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvuru talep formu ve başvuru şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları ne zaman alınacak? İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım miktarı ne kadardır? İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları hakkında merak edilenler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvuru talep formu ve başvuru şartları

Korona virüs salgını nedeniyle büyükşehir belediyeleri ihtiyaç sahiplerine destek paketleri hazırladı. Başta İstanbul, Ankara ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere birçok belediye yardım paketlerinin 6 Nisan 2020 tarihi itibariyle yardıma muhtaç ailelere verileceğini açıklamıştı. Bu Belediyelerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi de yardımların 6 Nisan’dan itibaren dağıtılacağını açıkladı.

Salgın nedeniyle ilk olarak Ekonomik İstikrar Kalkanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devreye sokulmuştu. Bu kapsamda bakanlık yardıma muhtaç ailelere 1.000 TL maddi destek sağlayacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından birçok belediye de yardımına muhtaç ailelere destek vereceğini açıkladı. Bu belediyelerin başında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri geliyor.

İlk olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yardım kampanyası başlatmış ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da davet etmişti. Bu iki ilin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi de yardım kampanyası başlatarak İzmir’de yaşayan yardıma muhtaç ailelere destek vereceğini açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım veriyor mu?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gıda yardımlarının yanı sıra 16 milyon liralık bir maddi desteğin verileceğini duyurmuştu.

Soyer İzmir’de yardıma muhtaç 25 bin aileye maddi yardımın yapılacağını ve bu yardımın yanı sıra virüs salgının nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlara da ek olarak 200 TL Ramazan ve Kurban Bayramı yardımlarının birleştirilerek verileceğini açıkladı. Tunç Soyer yardım yapılacak 25 bin aile sayısının da 40 bine çıkarıldığını bildirdi. 40 bin aileye 6 Nisan 2020 tarihinde 400 TL maddi destek verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardımları 6 Nisan’da verilecek

Başkan Tunç Soyer belediye tabanında kayıtlı 40 bin aileye korona virüs salgını nedeniyle zor günler yaşanması ve bu zorluklara karşı destek olunması için 6 Nisan 2020 tarihinde 400 TL maddi destek vereceğini açıkladı.

Yardım paketinde neler var?

Başkan Tunç Soyer maddi yardımların yanı sıra gıda yardımlarının da devam edeceğini bildirdi. Buna göre yardım paketlerinde 65 yaş üstü ve dar gelirli ailelere gıda yardım paketi gönderilecek. Pakette 1-5 yaş arası çocuklar için süt kuzusu paketi kapsamında 8 litre süt verilecek. Yapılacak diğer yardımlarında maddi durumu yeterli olmayan ailelere verileceği açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yardım paketi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Buna göre yapılacak yardımlar 11 gruba ayrıldı. Maddi yardımlarla beraber ayni yardımlar yapılacak. Yardımlardan genç, yaşlı, engelli fark etmeksizin ihtiyaç sahibi herkes faydalanabiliyor. Hazırlanan yardım paketleri şu şekildedir:

  • Bağış kolisi ve nakit yardımları,
  • 65 yaş üstü vatandaşlara destek ve yardımlar,
  • Belediyeye ait çağrı merkezini arayan 65 yaş üstü kişilerin alışverişlerini yapmak,
  • Hijyen maskelerinin sağlık kurumlarına ulaştırılması,
  • Psikolojik destek alınması için psikolojik destek hattı kurulması.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımlarına aşağıdaki linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

https://www.bizizmir.com/tr/BizdeVariz

Karşınıza çıkacak olan sayfada Yardıma İhtiyacım Var bölümüne girerek form doldurmanız gerekmektedir. Yardım Talep Formu adıyla doldurmanız istenecek olan forma sizden ad, soyad, telefon numarası, kimlik numarası ve yardım talep içeriğini girmeniz istenecektir.

Başvurunuzun onaylanması halinde yardımlar belirtilen ikamet adresine getirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıdıka agca
Sıdıka agca - 4 hafta Önce

Erzaga ihtiyacım ve kahvaltılık evimde hiç bir şey yok.Allah rızası için nana yardımci olabilirmisiniz eşim korona virüs dolayısıyla.calismiyor.elinde gelen her yardima raziyim

Sıdıka agca
Sıdıka agca - 4 hafta Önce

Allah sizlerden razı olsun Allah tutugunuzu altın etsin valla evimde hiç bir şeyim.yok gelip bakabilirsiniz 3 cocugum var giysi alacak param yok durumum sıkışık perişan hallerdeyim

Perihan
Perihan - 1 hafta Önce

Tekstil işçisiyim fabrikamız süresiz izin verdi ve maşş yatırmamıştı bu pakete ihtiyacım vardı çok teşekkür ederim. Büyük belediye başkanı mahsur yavaş 'ın Allah işini rast getirsin BOYLE INSANLARI BAŞIMIZDAN EKSIK ETMESIN YOLUNUZ AÇIK OLSUN.


Popüler Haberler