İzmir'de Silahlı Terör Örgütüne Geniş Kapsamlı Operasyon

İzmir'de bölücü terör örgütü PKK teröristlerine yönelik geniş kapsamlı operasyon düzenleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 şahsı gözaltına almıştı. Bugün ise mahkeme karşısına çıkarılan 5 sanıktan 4'nün tutuklandığı bilgisi aktarıldı.

İzmir'de Silahlı Terör Örgütüne Geniş Kapsamlı Operasyon

Silahlı terör örgütü PKK'ya eş zamanlı geniş kapsamlı operasyonlar düzenleyen güvenlik güçlerimiz, örgüt ile ilişiği bulunan şahısları tespit edebilmek adına yoğun bir çaba sarf etmekte. Örgüt üyelerini yakalayarak gözaltına alabilmek ve ülkemizden silahlı terör örgütü mensuplarını tamamen atabilmek adına yetkililerimiz de giriş ve çıkışlarda çok dikkatli bir tutum sergilemekte. Vatandaşlarımızın can güvenliğini düzenlediği hain saldırılarla tehdit eden ve özellikle de son zamanlarda ülkemizin önemli noktalarına saldırı girişiminde bulunarak ülkemizde facia yaratmak isteyen silahlı terör örgütü mensupları, güvenlik güçlerimizin aldığı önlemlere karşı hainliklerini gerçekleştirememişlerdir. En son silahlı terör örgütü mensupları tarafından İzmir Adliyesine gerçekleşen saldırıda kahraman polisimiz Fethi Sekin, terör örgütü mensuplarının saldırı gerçekleiştirememesi adına silahının mermisi bitene kadar terörisletlerin üzerine kurşun yağdırmıştı. 2 terör örgütü mensubuna da silahının mermisini boşaltarak 1 teröristi öldürdükten sonra teröristlerin kör kurşununa şehit düşen kahraman askerimiz, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlayabilmek ve büyük faciaların yaşanmasının önünü geçebilmek için tek bir an bile düşünmeden kahramanca mücadelesini ortaya koymuştur.

Zanlıların Otobüs Yaktıkları İddia Edilidi
Silahlı terör örgütü PKK militanı olduğu tespit edilen ve mahkeme karşısına çıkarılan 5 şahıstan 4'ünün tutuklandığı bilgisi aktarıldı. Mahkeme karşısına silahlı terör örgütüne üye olmak suçlarından çıkan teröristlerin molotolof kokteyli ile otobüs yaktıkları iddiaları da mevcut. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve özel harekat polisinin gerçekleştirdiği geniş kapsamlı operasyonlarla başarılı bir şekilde silahlı terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına büyük darbe vuruldu. Gözaltına alınan 5 şüphelinin molotof kokteyli ile otobüslere saldırı düzenlediği bilgisi aktarılırken aynı zamanda örgüt adına faaliyetlerde bulunarak örgüte finansal destek sağlayabilmek adına para topladıkları bilgisi de aktarıldı. Ülkemizdeki bu hainlerin yakayı ele verebilmesi ve ülkemiz vatandaşlarının can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanabilmesi için de güvenlik güçlerimiz terör operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 18:45

YORUM EKLE