Jandarma 2019 Komando ve Asayiş Uzman Erbaş Alımı

2019 - 1. Dönem komando ve asayiş sınıfında yapılacak olan Jandarma Uzman Erbaş alım süreci, yeni askerlik sisteminin onaylanmasının ardından hızlandırıldı.

Jandarma 2019 Komando ve Asayiş Uzman Erbaş Alımı

Yeni askerlik sisteminin onaylanması sonucu oluşacak asker açığını telafi edebilmek amacıyla 2019 - 1. dönem asayiş ve komando sınıfı Jandarma Uzman Erbaş alım sürecinde çalışmalar yoğunlaştırıldı. Bu kapsamda ön başvuruyu geçip başarılı olanlara, bildirimler yapılmaya başlandı. Ön elemeleri geçen Jandarma Uzman Erbaş adayları, sağlık raporlarını almak üzere sağlık kuruluşlarına yönlendirildi. 

Hastaneler aracılığıyla sağlık raporlarını alan adayların, raporlarını Jandarma Genel Komutanlığı’na iletmesi gerekmekte. Sağlık raporu işlemlerini tamamlayan adaylar ise sıra ile eğitime alınacak. Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar, görev yerlerine dağıtılacak.

Jandarma Uzman Erbaş olmak üzere başvuruda bulunan birçok aday KPSS puanı ve yaş sınırı nedeniyle açıkta kaldı. Açıkta kalan adaylar, kontenjanların artırılması ve başvuru şartlarının esnetilmesi için beklemeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 02:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
Magdur
Magdur - 1 hafta Önce

Önlisans 62.5yarim puanla kaçırdım 2000 doğumlu liseyi bile açıktan bitiren KPSS puanı olmayan çocuklar gitti hakkım haram olsun

Mağdur
Mağdur - 1 hafta Önce

1999 doğumluyum Puanım 67,8 son başvuru 68 yüzünden alınmadınız diyor ama çocuk 2000 li puanı 56 kontejana girmiş nerde adalet nerde hukuk hakkım misliyle haram olsun yeter artık gençlerin gelecek hayallerini yıkmayın kendi çıkarlarınız için yaşamaktan soğuttunuz be yazıklar olsun..

Boş
Boş - 1 hafta Önce

Arkadaşlar hakkım haram olsun derken? Sanki gidenler özel alınmış gibi muamele yapıyorsunuz.Nasipte ne varsa o çıkıyor herkese boş yorum yapmayın

Popüler Haberler