Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları ve Detayları

Jandarma Özel Harekat birimleri terör örgütleriyle sıcak çatışmaların yaşanabileceği bölgelerde daima hazır bekleyen, tehlikeli görevlerde öne çıkan bir güvenlik gücüdür. Jandarma Özel Harekat birimlerinde görev almak isteyen binlerce kişi JÖH başvuru şartları ve detayları araştırmaya koyuldu. İşte JÖH alımlarında aranan şartlar.

Jandarma Özel Harekat Başvuru Şartları ve Detayları

Jandarma Özel Harekat bünyesine her yıl çeşitli sayılarda alım yapılmakta ve on binlerce kişi JÖH birimlerinde görev almak için başvuru sürecini takip etmektedir. JÖH birimlerinde görev alınabilmesi noktasında yapılan seçimlerde adaylar çok ciddi eğitimlere tabii tutulmaktadır. Mesleği icra edecek bireylerin görev tehlikelerini göz önünde bulundurarak birimlere müracaat etmektedir.

Jandarma Özel Harekatla İlgili Önemli Detaylar

Jandarma Özel Harekat birimlerinde görev alacak bireyler Milli Savunma Bakanlığı personel temin duyurularını takip ederek özel eğitimlere tabii tutulurlar. Özel eğitim sürecini tamamlayan adaylar terör örgütleriyle mücadele görevlerinde bulunurlar. Sıcak çatışmalarda ve tehlikeli bölgelerde görev yapan JÖH ekipleri, ortaya çıkabilecek her türlü sıcak anlarda hazır bulunmaktadırlar.

Terör örgütü üyelerinin tespit edildiği noktalarda operasyon düzenleyen JÖH ekipleri, kamu imkanını kullanarak teröristleri etkisiz hale getirmektedir.

JÖH Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma Özel Harekat birimlerine yapılan alımlarda başvuru koşulları her yıl güncellenebilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan alımlarda yaş sınırı 25 iken, alınan kararla bu sınır 27’ye çıkarılmıştır. Sözleşmeli er ve erbaşlar için de sınır 29 olarak güncellenmişti. JÖH alımları konusunda kılavuz henüz yayınlanmadı ancak yapılan alımlarda dikkat edilen bazı temel hususlar vardır. Bunlar;

T.C. vatandaşı olmak,

27 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi eğitim kurumlarından mezun olmak,

En az 1.64 cm uzunluğunda olmak,

Silah taşımaya engel mahiyeti taşıyan sağlık veya hukuki bir engel bulunmamak şeklindedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 12:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer atmaca
Ömer atmaca - 9 ay Önce

Benim sinir damarım koptu ben ola bilir miyim olmayı da çok istiyorum


Popüler Haberler