Jandarma'dan filmleri aratmayacak uyuşturucu takibi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, bir TIR'a yüklenendiği tespit edilen uyuşturucaları ele geçirmek için hava destekli bir operasyonon düzenledi. Filmleri aratmayacak takip sonrasında ise TIR ile birlikte 75 kilogram uyuşturucu yakalandı.

Jandarma'dan filmleri aratmayacak uyuşturucu takibi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığına gelen bilgi doğrultusunda Ortadoğu ülkelerinden temin ettikleri uyuşturucuları Avrupa ülkelerine çıkaracakları yönünde Z.F.İ. ve İ.T. adlı kişileri takibe aldı. Şahısların söz konusu uyuşturucuları TIR'a yüklediklerini tespit eden ekipler bir operasyon düzenlediler.

Şüphelilerin uyuşturucuyu yükledikleri TIR'ın geçiş güzergahında önlem alan Jandarma ekipleri TIR'ı drone ile birlikte havadan güzergahı yönünde izlemeye başladılar. Jandarmaya havadan helikopterinde destek verdiği operasyon sonundan takip edilen TIR, Osmangazi Köprüsünü geçtikten sonra durduruldu.

Handarma ekiplerinin TIR'ı durdurmalarından hemen sonra şüphelileri araçtan indirerek gözaltına alırken araç içerisinde narkotik dedektör köpeğinin yardımıyla arama yapmaya başladı. X-Ray cihazlarının tespit etmemesi için uyuşturucuları sakladıkları dorsenin taban kısmına kurşun döktüklerini anlayan ekipler kaplamaları söktükten sonra belirlenen yere 75 kilo uyuşturucu saklandığını gördü.

Gizli bölmede ele geçirilen eroine el koyan Jandarma ekipleri yakaladıkları şüphelileri emniyete teslim etti. Şüpheliler emniyetteki sorguları tamamlandıktan sonra ceza evine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler