Kadına Şiddeti Bıçakla Yaralayarak Engellemeye Çalışan Komşu Adliyelik Oldu

Bursa'da çocuğunu görmek için evine gittiği eski eşine şiddet uygulayan eski kocayı engellemek için bıçakla yaralayan komşu adliyeye sevk edildi.

Kadına Şiddeti Bıçakla Yaralayarak Engellemeye Çalışan Komşu Adliyelik Oldu

Bursa'da yaşayan İhsan K. boşandığı eski eşinin evine çocuğunu görmek için gitti. İhsan K.'nin eski eşi Halime T. çocukları babalarına göstermedi. Bunun üzerine ikili arasında tartışma yaşanmaya başladı. Tartışmanın ardından  İhsan K. eski eşini dövmeye başladı.

Kavga sesleri üzerine mahalle sakinleri, ellerine aldıkları sopa ve bıçaklar ile yardıma gittiler. Eski eşini döverken gördükleri İhsan K.'ya saldıran mahalle sakinleri saldırıya yumrukla karşılık vermek isteyen İhsan K., eski komşularından Ali D.'nin bununu kırdı. Kanlar içinde kalan Ali D. de yanında taşıdığı bıçak ile İhsan K.'yı belinden bıçaklayarak yaraladı. 

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri olaya müdahale ederek İhsan K. ve Ali D., ambulansla Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıdı. 

Ali D., tedavisinin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Ali D. polisteki ifadesinde, "İhsan ile Halime bir süre önce boşanmıştı. İhsan geceleri alkol alıp, evi basıyordu. Bağrışma sesine uyandım, camdan baktığımda Halime'ye saldırıyordu. Ayırmak için gittim, 'bir daha gelip rahatsız etmemesini' söyledim. Alkollü olduğu için önce hakaret etti ardından bunuma kafa attı. Ben de yanımda bulunan bıçakla kendimi savundum, bıçakladım. Eşim, çocuklarım bu adamı görünce korkuyor" diyen Ali D., ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 00:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler