Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır? Petek Isıtmıyor!

Kalorifer kullanılan evlerde en çok dikkat çeken sıkıntı peteklerin havasını kontrol etmek oluyor. Kalorifer peteğinin hava yapması sonucu birçok problem yaşanabiliyor. Yazımızda size günlük hayatta karşılaşabileceğiniz kalorifer peteğinin havası nasıl alınır? sorusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır? Petek Isıtmıyor!

Hala birçok evde kalorifer sistemi kullanılmaktadır. Kaloriferler suyla çalıştığı için zaman zaman hava yapmakta ve beraberinde birçok sorunu getirmektedir. Hava yapan yerler ısınmadığı gibi patlama riski bile söz konusudur. Hal böyle olunca sizleri bilgilendirmemiz şart oldu.

Kalorifer peteğinin hava yapması sonucu neler yapmanız gerektiğini adım adım belirledik:

Öncelikle peteğinizin altında bir vana vardır. Hava aldırma işleminden önce bu vanayı kapatmanız gerekmektedir. Sakın üst vanayı kapatmayın. Sadece alt vana kapalı kalsın. Üst vanayı da hafifçe gevşetin. Ardından peteği hafifçe oynatmaya başlayın. Bu şekilde havanın aldırılması için doğru açıyı bulun.

Bir diğer yol ise üst vananın kapatılması ve bağlantı vanasının gevşetilmesidir. Alt vanayı açık tutmalısınız. Sonrasında yine peteği hafifçe oynatınız.

Eğer gevşek olan vanadan sular fışkırıyorsa vanayı hemen kapatın. Havasını almaya çalışırken su fışkırması yanlış şeyler yaptığınızı gösterir.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 12:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler