Kapadokya'da turistleri taşıyan balon düştü 1 ölü 20 yaralı var

Bu sabah saatlerinde Kapadokya'da balon kazası sonucunda 1 ölü 20 yaralı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Kapadokya'da turistleri taşıyan balon düştü 1 ölü 20 yaralı var

Nevşehir halkı bu sabah saatlerinde yaşanan balon kazası ile sarsıldı. Dünya'nın ve ülkenin her yerinden yerli ve yabancı çok sayıda turist Nevşehir Göreme beldesine balona binmek için akın ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan balon kazası sonucunda yine çok sayıda insan yaralanmış ve hayatını kaybedenler de olmuştu. Bu sabah Nevşehir'in merkezine bağlı ilçesi Göreme beldesinde talihsiz bir balon kazası daha yaşandı.

Göreme beldesinden havalanan sıcak hava balonu Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kabası yakınlarında bir yüksek gerilim hattına çarparak düştü. Sıcak hava balonunda çok sayıda turist bulunuyordu. İlk gelen haberler göre 20 kişi yaralandı ve 1 kişi hayatını kaybetti. Yaralılara olay yerinde hemen müdahale edilerek hastahaneye kaldırıldılar. Daha sonra yaralılar sağlık ekipleri aracılığı ile Nevşehir Devlet Hastahanesine götürülerek tedavi altına alındı.

Yaşanan bu talihsiz kaza da yaralanan 14 turist Kapadokya Hastahanesinde, 3 turist Versa Hastahanesinde ve 3 turist de Nevşehir Devlet hastahanesinde tedavi altına alındı. Hastahane de müdahale altına alınan yaralıların ise tedavisi devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 14:35

YORUM EKLE