Kara Kuvvetleri’nde ki 32 FETÖ şüphelisine operasyon!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ilişkin ankesör soruşturması kapsamında bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 30 subay ile 2 mahrem imam hakkında gözaltı kararı alındı.

Kara Kuvvetleri’nde ki 32 FETÖ şüphelisine operasyon!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına ilişkin "ankesör" soruşturması kapsamında bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 30 subay ile 2 mahrem imam hakkında gözaltı kararı alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki bazı şüphelilerin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün mahrem imamlarıyla ankesörlü ve kontörlü telefonlar üzerinden haberleştikleri tespit edildi. 

Yapılan tespitin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aralarında 2 albay, 9 yüzbaşı, 18 üsteğmen, bir teğmen ile bu askerlerle irtibatlı 2 "mahrem imam" hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, gözaltı kararı verilen şüphelilerden 17'sinin halen görevde olduğu, diğerleri hakkında da soruşturma nedeniyle idari tedbir uygulandığı ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 20:18

YORUM EKLE