Kimya Bölümü Öğrencisi Gencin Siyanür Deneyi Feci Sonla Bitti

İzmir'de kimya bölümü öğrencisi bir genç deney yapmak için internetten siparişle aldığı siyanür bir aileyi yok etti. Gencin ailesine "şerbet" diye içirdiği siyanür yüzünden anne ve baba hayatını kaybederken iki kardeşi ve kendisi hastaneye kaldırıldı.

Kimya Bölümü Öğrencisi Gencin Siyanür Deneyi Feci Sonla Bitti

İzmir Bayraklı'da yaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney yapmak için intenetten potasyum siyanür sipariş etti. İddialara göre, üniversite öğrencisi dün akşam evde siyanür kullanarak bir deney amaçlı bir sıvı hazırladı. Daha sonra bu sıvıyı, anne ve babasına "değişik bir şerbet yaptım bir tadın" diyerek içirdi. İçtikleri siyanür yüzünden annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan fenalaşmaya başladı.

Üniversite öğrencisi, 16 yaşındaki Mehmet Taha'ya da içirmek istedi ancak kardeşi, anne ve babasının fenalaştığını görünce sıvıyı içmedi. O arada Mahmut Can Kalkan, zorla içirmeye çalıştığı sırada sıvıyı kardeşinin üzerine döktü. 

Siyanürden fenalaşan anne Fatma Kalkan'ın komşularına haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Servis ekipleri geldi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Siyanürden etkilenen gencin kardeşleri Mehmet Taha ve 4 yaşındaki Emir Can Kalkan, Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Anne ve babasının ölümüne sebep olan Mahmut Can Kalkan ise tedavisinin ardından polis tarafından gözaltına alındı.

Kalkan'ın son günlerde intenet üzerinden ticaret yaptığı ve para kaybı yaşadığı için de psikolojisinin bozulduğu ayrıca kimya bölümü öğrencisi olmasından dolayı evde de zaman zaman deneyler yaptığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 13:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler