Kırsal alanda yaşayanlara devletten 100 bin TL hibe!

Kırsal alanda yaşayanlara devletten 100 Bin TL hibe! kırsal bölgelerde ikamet eden, tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenlere hibe desteği verilecek.

Kırsal alanda yaşayanlara devletten 100 bin TL hibe!

Herhangi bir yüksekokul veya üniversiteden mezun olmuş vatandaşlara hibe desteği verileceği duyuruldu. Tarımsal gücü arttırmak ve daha profesyonel olarak yapılması için vatandaşı teşvik etmek için verilen hibe ilk olarak pilot illerde hayata geçirilecek.

Kırsal bölgelerin kalkınmasına katkıda bulunması hedeflenen proje ile ilgili kara Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete’de yayınlandı.

2019-2020 yılları arasında yürürlüğe girecek proje kapsamında ilk olarak Düzce, Amasya, Mardin ve İzmir’ de başlanacak. Bu bölgelerde kırsal alanlarda yaşayan ve tarım, hayvancılık vb. gibi işlerle uğraşmak isteyen üniversite mezunu vatandaşlar bu hibeyi alabilecekler.

Tıbbi, aromatik bitki üretimi ve yöreselden moden tarım yöntemi ile üretilecek olan ürünlerin paketlenmesi ve depolanması gibi işlerde projeye göre yardım alınabilecek.

Hibe desteğine sadece bir kere başvurulabilecek. Bu ödemelerin düzenli yapılması ve sözleşmelerin tamamlanması amaçlanacak.

Herhangi bir diğer hibe projesine dahil olanlar bu hibe desteğinin dışında tutulacak ve bu hibede hak sahibi olamaycaklar

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler