Kocaeli'de Dev Uyuşturucu Operasyonu

Kocaeli'nin Gezbe İlçesi'ndeki uyuşturucu tacirlerine yönelik geniş çaplı operasyon düzenlendi. 2 milyon uyuşturucu hapa el koyuldu.

Kocaeli'de Dev Uyuşturucu Operasyonu
Kocaeli'de silahlı terör örgütü PKK hainlerine ait olan geniş çaplı uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Bununla birlikte toplamda 2 milyon uyuşturucu hap ele geçirildi. Geçirilen uyuşturucu hapların yanı sıra  ele geçirilen operasyonun terör örgütleri tarafından İstanbul'da piyasaya sürülmek istendiği de aktarılan bilgiler arasında yer aldı. 

45 günü aşkın süredir PKK'nın piyasaya sürmeye çalıştığı bu hapların ele geçirildiği operasyonda Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri görev aldı. Görev alan ekiplerimiz terör örgütüne ait olan uyuşturucuların kamyonun yakıt tankında olduğunu tespit etmiş ve bununla birlikte ele geçirilen uyuşturucu haplarının toplam 40 milyon Türk Lirası değerinde olduğu aktarıldı. Bu neticede aynı zamanda toplam 3 kişi gözaltına alındı.

Güvenlik Önlemleri Hat Safhaya Çıkarıldı

Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına almak isteyen bu uyuşturucu tacirlerine yönelik güvenlik güçlerimiz bu yönde yoğun bir çaba sarf etmekte. Ülkemizi bu tehlikeden koruyabilmek için ve ülkemiz gençlerinin çok daha iyi bir yaşam sürebilmesi ve bu tehditten uzak kalabilmesi için önemli bir mücadele de verilmeye devam etmekte.

Uyuşturucular Bireyde Geri Dönüşü Olmayan Zararlara Sebebiyet Veriyor

Uyuşturucu madde kullanımının ölüme götüren en büyük riskinin her geçengün insanın daha fazla doz istemesi. Kişi her geçen gün daha fazla madde kullanmak istediği için bu durum kişinin maksimum doza ulaşmasına sebep olur. Bu süreçte kişinin hayatını kaybetmesine yetecek düzeyde bir madde kullanımıdır. Sadece bir kaç kullanımdan sonra kişinin bağımlı etkilerle karşı karşıya gelmesine sebep olan bu süreç, bağımlılık aşamasına geldikten sonra geri dönüşü olmayan zararlar meydana getirmekte.

Madde kullanımını bıraktıktan sonra kişide mide bulantısı ve kusma durumu meydana gelmek dışında, şuur kaybı gibi durumlarda ortaya çıkar. Kişiyi hem psikolojik hem de fiziksel yönde etkileyen bu durum kişiyi yavaş yavaş
ölüme sürükler.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 16:20

YORUM EKLE