Korona Virüs erzak gıda yardım başvurusu nerelere ve nasıl yapılır? Yardım için başvuru yapılabilecek kurumlar

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yapmış olduğu açıklamada korona virüs salgını sebebi ile ekonomik sıkıntılar yaşayan birçok ailelere gıda yardımı yapılacağını kamuoyuna açıkladı. Peki, Korona Virüs erzak gıda yardım başvurusu nerelere ve nasıl yapılır? İşte, yardım için başvuru yapılabilecek kurumlar...

Korona Virüs erzak gıda yardım başvurusu nerelere ve nasıl yapılır? Yardım için başvuru yapılabilecek kurumlar

Korona virüs salgını nedeni ile birçok kurum ve belediyeler aracılığı ile ailelere yapılacak olan yardımlar her geçen gün artmaktadır. Belediyeler aracılığı ile vatadaşlara yapılacak olan gıda yardım başvuruları artmaya devam etmektedir. Bunların yanında ise belediyeler, vatandaşların yaşadığı sorunları bir diğer sorunları da araştırarak daha fazlasıyla yardım farkındalıkları yapmaktadır. Peki, korona virüs salgınından dolayı erzak gıda yardım başvurusu nerelere ve nasıl yapılır? İşte, yardım için başvuru yapılabilecek kurumların detayları...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, maddi açıdan zorluk çeken ailelere yapılan desteklerde yeni gelişmeler olup bu desteklerin artacağını geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu. Berat Albayrak, 2 milyon 111 bin aileye yapılmış olan sosyal yardımların dışında şimdi ise 2 milyon aileye 1000 TL maddi yardımların yapılmasının başlattığını belirtti. Bu ay içerisinde yaklaşık olarak 4,4 milyon aileye sosyal yardım ödemelerinin başlatılıp gerçekleşeceğini duyurdu.

Ailelere yapılacak olan bu sosyal yardım ödemeleri nakit olarak ailelere verilecektir. Kurumlar tarafından yapılan bu sosyal yardım ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin konu ile ilgili herhangi bir yere başvuruda bulunmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu yapılacak olan yardımlar, bakanlık tarafından araştırılıp incelenerek ihtiyacı olan ailelere yapılacaktır. Hükümet aracılığı ile yapılan bu yardımlar kapsamının dışında ise yine birçok il yönetimleri de ihtiyacı olan ailelere maddi ve gıda yardımında bulunacaklar. 

İstanbul Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile başlatılmış olan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de desteği ile yapılan yardım kampanyaları nakit ödeme ve gıda yardımı kapsamı içerisinde olarak başlatılmıştır. Maddi yardımın ve gıda yardımını alacak olan ve bu yardımların hala ulaşılmadığı aileler bulunmaktadır. Yapılan yardımların devam etmesi ile bu ailelere de en yakın zamanda yardım yapılacaktır. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gıda Kolisi ve Erzak Yardım Başvuruları

Ekrem İmamoğlu aracılığı ile başlatılmış olan bu yardım kampanyalarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız İBB'nin resmi intermet sayfasına giriş sağlayarak ekran da yer alan başvuru formlarını eksiksiz ve yanlışsız olarak doldurması gerekmektedir. İBB sayfasında yer alan bu başvuru formunda, başvuru yapacak olan kişinin bilgileri, adresi bilgisi, iletişim bilgisi istenmektedir. Sizden istenilen bu bilgilerin eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde başvuru talebiniz alınacaktır. 

Bunun yanında yine Ekrem İmamoğlu aracılığı ile başlatılmış olan bir diğer kampanya olan "Birlikte Başaracağız!" kampanyasına da birçok vatandaş ve kurumlardan yardımlar gelmeye devam etmektedir. Bu kampanyaya yapılan yardımlar ise yine ihtiyacı olan birçok aileye, yaşlı olan vatandaşlarımıza ve sağlık alanında çalışmalarını devam ettirenlere yapılacaktır. 

Toplu taşıma araçlarına maske takmadan biniş yapılmasının yasaklanmasının ardından belediyeler tarafından duraklarda ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır. Yine İBB tarafından 30 bin öğrenciye yıllık olarak 3200 TL burs yardımı yapılacaktır. 

300 Bin Gıda Kolisi Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aracılığı ile başlatılmış olan bir diğer yardım ise 300 bin gıda kolilerinin dağıtımı başlatılmıştır. Bu kampanyaya başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız 112, 155, 156 hatları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu yardım ihtiyaç sahibi olan ailelere Getit uygulaması aracılığı ile belli bir ücret alınmadan teslim edilmektedir. Bir diğer konu ise Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada 65 yaş üstünde olan ve maddi zorluk çeken ailelere de gıda, erzak yardımı yapılacağını belirtti. 

Ali Kaya'nın yapmış olduğu açıklamada; "Sosyal veda gıda yardım kolileri 6 hafta süre zarfında her hafta olarak 50 bin farklı ikamete dağıtım yapılacaktır. Bu kampanya kapsamında yardımı geçen tüm millete teşşekür ederiz." dedi.

Bu kampanya kapsamında ortalama 73 bin civarında çağrı alındı ve 65 bin civarında da bu talimatlar gerçekleştirildi. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği süre boyunca bu yardımlar devam edecektir. 

- Sosyal Vefa Destek: 0212 293 2039

- Evde Sağlık Hizmetleri: 444 3833

- Nakti Yardım Başvuruları: 0212 256 4834 yada 0212 256 4391

- Sosyal Yardım Hattı: 144

- Kriz nedeni ile işten çıkarılanlar: 0212 444 7587

- Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı: 0212 256 4834

- Seyahat Yol İzin Belgesi: 155 - 199 - 0212 238 1018

Gıda Yardımları Kimlere Yapılıyor? Şartları Neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan gıda ve erzak yardım kolisisin alınabilmesi için gerekli şartların başında yer alan madde; ailenin belli bir gelirinin altında gelirinin olmasıdır. Gıda yardımına başvuruda bulunacak olan vatandaşların belediyelerden fakirlik belgesi almaları gerekmektedir. Bu başvuruda bulunan kişilere belediye ekipleri gelip incelemeler yapacaktır. Bu yapılan incelemelerin ardından fakirlik belgesinin onaylanması ile ailelere erzak yardımı yapılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardım Başvuruları


Ankara Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile maddi zorluk çeken birçok aileye yardım sağlamak için gıda ve nakit yardım yapılacaktır. Mansur Yavaş aracılığı ile başlatılmış olan gıda ve nakit yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin intenet sayfasına giriş yaparak sayfada yer alan formu eksiksiz ve yanlışsız olarak doldurmanız gerekmektedir. 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Erzak Yardım Başvuruları

İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer aracılığı ile başlatılmış olan gıda ve nakit yardımı kapsamı içerisinde yaklaşık olarak 40 bin aileye 400 TL olarak yardım yapılacak. Şuana kadar yaklaşık olarak 15 bin 576 ailenin hesabına tam olarak 400 TL yardım sağlandı. 10 gün süre içerisinde yardımların tamamı ailelere ulaştırılacak. 

Sakarya Belediyesi Gıda Erzak Yardımları

Tüm dünyaya yapılmış olan korona virüs salgını nedeni ile ekonomik açıdan zorluk çeken ailelere Sakarya Valiliği aracılığı ile gıda ve erzak yardımı yapılacaktır. 25 bin adet erzak kolisine 25 bin ürün verme kapsamında sağlık çalışanlarına da 500 koli ile destek sağlandı.

Kahramankazan Belediyesi Gıda Erzak Yardımı

Kahramankazan Belediyesi vatandaşlara ücretsiz şekilde 30 bin maske, 10 bin hijyen paketi ve 6 bin gıda kolisi yardımı yaptı. Kahramankazan Belediyesi tarafından yapılacan olan bu yardım paketleri vatandaşlara gönderilmeye başladı. Gıda ve erzak kolisi yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Kastamonu Taşköprü Belediyesi Gıda Erzak Yardımı

Taşköprü Belediyesi, korona virüs salgını nedeni ile kapatılmış olan iş yerlerinde çalışanlar için gıda kolisi kampanyası başlatarak dağıtımın başlanması sağlandı. 

Kocaeli Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Maddi durumu kötü olan aileler için Kocaeli Belediyesi gıda erzak yardımı yapılacaktır. Bu ailelere gönderilmek üzere 105 bin civarında erzak kolisi hazırlandı ve dağıtıma başlandı. Bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşların Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin intenet sayfasına giriş sağlayarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Erzak Yardım Başvuruları

Fatma Şahin ile Gaziantep Valiliği aracılığı ile başlatılmış olan yardım kampanyası kapsamında 21 bin aileye gıda yardımı gönderildi. Bunun yanında toplu taşıma kullanan vatandaşlara da maske dağıtımı devam etmektedir. 

Diyarbakır Belediyesi Gıda Yardımları

Korona virüs salgını nedeni ile işini kaybetmiş olan va maddi açıdan zorluk çeken 10.000 aileye her ay 1000 TL yardım sağlanacaktır. Bu 10.000 aileye erzak paketi ve hijyen malzemeside gönderilecektir. 

Adana, Mersin,  Antalya, Konya, Edine, bursa, Eskişehir gibi daha birçok belediyenin gıda yardımından faydalanmak için belediyelerin intenet sayfasına giriş yapıp başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

 

Futbol, basketbol ve voleybol dünyasından tüm ayrıntılı haberler; ekonomide son gelişmeler; siyaset dünyasında olup bitenler… Hepsini ve daha fazlasını anında öğrenmek istiyorsan Haberport mobil uygulamasını şimdi telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gündemde olup biten her şeyi anında öğrenmek istiyorsan, ne bekliyorsun? Hadi bizi Instagram’da takip etmeye başla >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Flaş haberleri ilk okuyan kişi olmak istiyorsan, hadi durma, sen de Facebook Grubumuza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 22:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan öngör
hakan öngör - 1 ay Önce

istanbul Büyükşehir İmamoğlu erzak kolisi yardımı talep ediyorum arz ederim Allah sizlerden razı olsun


Popüler Haberler