Korona Virüsü nedeni ile asker alımları durdurulacak mı? Bedelli askerlik alımları duracak mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü Türkiye’yi de etkisi altına almaya başladı. Okulların tatil edilmesinin ardından gözler asker alımlarına çevrildi. Korona Virüsü nedeni ile asker alımları durdurulacak mı, bedelli askerlik alımları duracak mı diye araştırılmaya başlandı. İşte, detaylar…

Korona Virüsü nedeni ile asker alımları durdurulacak mı? Bedelli askerlik alımları duracak mı?

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs, Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Korona virüs için önlemler alınmaya başladı. Türkiye’de okulların tatil edilmesinin ardından gözler asker alımlarına çevrildi. Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan ve Beştepe'de gerçekleştirilen "korona zirvesi" kapsamında önemli kararlar alındı.  Korona virüs için alınan tedbirler hayata geçirilmeye başlandı.

MEB Açıkladı Okullar Tatil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, akşam saatlerinde kameraların karşısına geçerek okulların 16 Mart tarihinden itibaren üniversitelerde 3 hafta, lise ve ortaokullarda 1 hafta tatil olacağını duyurdu. Liseler ve ortaokullarda uzaktan eğitime başlanacağı bilgisi paylaşıldı.

‘’Tüm Önlemler Alındı’’

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cezaevlerinde ve adliyelerde alınacak tüm önlemleri sosyal medya hesabından paylaştı. Özellikle cezaevlerine giriş ve çıkışlarda önemli tedbirler alındığını bildirdi.

Asker Alımları Duracak mı?

Virüs için alınan tedbirler içerisinde asker alımlarının durdurulup durdurulmayacağı merak konusu oldu. Bedelli askerlik alımları ve yurt dışı bedelli gibi konular arasında açıklama bekleniyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar henüz bu konu ile ilgili önemli bir açıklama yapmadı. Hulusi Akar’ın kısa süre içerisinde bu konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 00:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler