KYK Borçlarında Son Durum Ne? KYK Borçları Affedilecek mi? Kyk Borç Affı Meclis Gündemine Gelir mi? 2019 Kyk Borçları

Milyonlarca öğrenci tarafından yakından takip edilen KYK borçları hakkında yaşanan gelişmeler araştırılıyor. Peki KYK Borçları Meclis Gündemine Alınacak mı? Meclisin toplanması ile birlikte konuların görüşülmeye başlanması da an meselesi. Görüşülecek bu konular arasında KYK borçları konusunun da olması borcu olan kişiler tarafından umuluyor.

KYK Borçlarında Son Durum Ne? KYK Borçları Affedilecek mi? Kyk Borç Affı Meclis Gündemine Gelir mi? 2019 Kyk Borçları

KYK Borçları Meclis Gündemine Alınacak mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 2019 tarihinde özel oturum ile toplanacak.

Nisan Ayı Yoğun Olacak

Ülkemizde 31 Mart yerel seçimlerinin yapılması sonrasında gündem biraz olsun rahatladı ve tartışılması gereken diğer konulara nihayetinde ilgi gösterilebilecek. Milyonlarca kişi tarafından tartışılması beklenen kimi meselelerin tartışılmasına başlanacak.

3600 Ek Gösterge, Nafaka ve Yeni Askerlik Sistemi Önemli Konular

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin asıl gündemine alacağı öncelikli konular ise 3600 eek gösterge, nafaka ve yeni askerlik sistemi olacak.

KYK Borçları Gündeme Gelecek mi?

Öğrenci olarak okumayı sürdüren ya da mezun olmuş öğrenciler tarafından merakla beklenen KYK borçlarının silinmesi meselesi, şu sıralar ülke gündeminde yer alan tartışmalardan biri haline gelmiştir.

Bu konu kapsamında halen net bir adım atılmamıştır. Meclis’in gündemine alması yönünde bir haber elimize geçmemiştir. Bu yüzden şimdilik böyle bir durum söz konusu değildir. Şu an Meclis’in gündeminde olan konular 3600 ek gösterge, nafaka ve yeni askerlik sistemidir.

Cumhurbaşkanı Daha Önce Bu Konu Hakkında Ne Söylemişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerin KYK borçlarının silinmesi yönünde yaptıklarını talep sonrasında onların devamlı olarak burs istediklerini oysa kredinin de oldukça iyi imkanlarının olduğunu ifade etti.

1.600.000 öğrenci içinden 500.000 tanesine burs verilebiliyorsa, kalan öğrencilere de kredi imkanı sunulduğunu ve bu kredilerin geri ödeme imkanlarının oldukça iyi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan kredilerin geri ödemesinde faiz uygulanmadığını ve bu ödemelerin mezun olduktan sonra 2 sene içinde sigortalı bir işe girilmesi sonrasında yapılmaya başlandığını hatırlattı ve herkese burs verilmesi gibi bir imkan olmadığından bahsetti. 82.000.000 vatandaşın hakkının olduğu bir parayı korumak uğruna borçları silmek gibi bir davranışta bulunmaması gerektiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan sözlerine, alınan kredilerin geri ödeme taksitlerinin oldukça rahat rakamlar olduğunu ve öğrenciye yönelik olarak harçların da kaldırıldığını, böyle imkanlar sağlanırken devlete faizsiz ve taksitli şekilde ödenen kredilerin çok görülmemesi gerektiğini söyleyerek son vermişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 01:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyazi
Niyazi - 1 yıl Önce

Sana göre rahat rakamlar sn. Başkan bu ülkede okul okuyup okuduğu bölümle ilgili bir işte calisamayan asgari ücrete talim yüz binlerce insan var...

Niyazi
Niyazi - 1 yıl Önce

Sana göre rahat rakamlar sn. Başkan bu ülkede okul okuyup okuduğu bölümle ilgili bir işte calisamayan asgari ücrete talim yüz binlerce insan var ev kirası faturalar yemesi içmesi üzerine bir de kredi borcu gel de çık bakalım işin içinden. Milletinhakkını çuval çuval yerken hak değil öğrenci kredisi 82 milyonun hakki değil mi. Vay be ne güzel İstanbul...

Pelin
Pelin - 1 yıl Önce

Size göre o kadar rahat ki ödemesi. Oku istediğin mesleği olama. İş bulama bir maaşla geçinmeye çalış birde krediyi düşün. Vermeseydiniz ? Burs neden çıkmadı ? Okurken her gece aç yattık aldığımz krediyi yurda verdik. Hersey iki katına çıktı.Lisans mezunları iş bulamıyor çünkü yok. vicdanınız rahat mı


Popüler Haberler