Malatya Arguvan'da Son 1 Ayda 4. Deprem, 4.5 Şiddetinde ki Sarsıntı Panik Yarattı

Malatya'nın Arguvan ilçesinde richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Son 1 ayda 4. büyük depremi yaşayan ilçe sakinlerinde yaşanan sarsıntı panik yarattı.

Malatya Arguvan'da Son 1 Ayda 4. Deprem, 4.5 Şiddetinde ki Sarsıntı Panik Yarattı

AFAD intenet sitesi saat 07:41'de merkez üssü Arguvan olan 4.5 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini açıkladı. Sarsıntının yerin 4,7 kilometre derinliğinde meydana geldiği depremde her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını kaydetti.

Valilik tarafından yapılan yapılan yazılı açıklamada ise "Arguvan ilçesinde saat 07:41'de 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği, Depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadığı, il Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlileri tarafından oluşturulan teknik ekiplerce Arguvan ve Hekimhan ilçesine bağlı mahallelerde deprem nedeniyle bazı binalarda oluşan hasar tespitine yönelik çalışmalara başlanmıştır."denildi.

Arguvan ilçesinde 21 Mart'ta 4,1, 25 Mart'ta 4,5, 28 Mart'ta ise yine 4,1 büyüklüğünde 3 sarsıntının meydana geldiğini hatırlatan Malatya'nın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, "İlçemizde uzun süredir artçı sarsıntılar da sürüyordu. İlçede şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Şu an için bir şey görünmüyor ancak önceki depremlerde ağır hasarlı olan evlerimizin yıkılmasından endişe ediyoruz. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Araştırmalarımız sürüyor, ekiplerimiz mahallelerimizi gezip durumu kontrol ediyor." diye konuştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri tarafından depremin etkili olduğu mahallelerde inceleme başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 11:09

YORUM EKLE