Mardin Merkezli 7 İlde Eşzamanlı Uyuşturucu Operasyonu! Çok Sayıda Tutuklama Yapıldı

Türkiye genelinde düzenlenen uyuşturucu operasyonu sonucunda çok büyük bir netice alındı. Operasyonda ciddi miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi ve 15 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mardin Merkezli 7 İlde Eşzamanlı Uyuşturucu Operasyonu! Çok Sayıda Tutuklama Yapıldı

Silahlı terör örgütü PKK’nın uyuşturucu gelirlerine bugün çok büyük bir darbe vuruldu. Mardin merkezli 7 ilde gerçekleşen geniş çaplı operasyon sonucunda 54 kilo 35 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Operasyon Mardin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlendi. Operasyon 12 Eylül’de düzenlendi ve 7 ildeki uyuşturucu tacirleri hedef alındı. Güvenlik güçleri aynı zamanda 8 ruhsatsız tabancayı ele geçirdi.

Aynı operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 15’inin uyuşturucu taciri olduğu kesinleşti ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uyuşturucu tacirleri Mardin E Tipi cezaevine gönderildi. Yargılanan 9 şüpheli ise serbest bırakıldı. Soruşturmanın uzun süredir devam ettiği ve bu kapsamda 10 kişinin daha önce tutuklanarak cezaevine gönderildiği aktarıldı.

OPERASYONLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Silahlı terör örgütüne bağlı olsun olmasın uyuşturucu ticaretine yönelik büyük bir savaş açılmıştır. Devlet, kartellerin önüne geçebilmek için özellikle de büyük şehirlerde helikopter destekli operasyonlar düzenlemektedir.

Dün 5 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenledi. 2.500 polisin katıldığı operasyonda çok sayıda şahıs gözaltına alındı. Operasyon drone ve helikopter destekli olarak sürdürüldü. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 09:54

YORUM EKLE