Mardin’de Teröristlere Sert Baskın

Mardin’de Emniyet ekiplerinin düzenlediği eş zamanlı baskınlarda PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyesi olduğu tespit edilen şüphelilere eş zamanlı baskın düzenlendi.

Mardin’de Teröristlere Sert Baskın

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri düzenlediği geniş çaplı operasyonla terör şüphelilerini gözaltına aldı. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında gözaltı kararı verdiği 11 kişi yakayı ele verdi. Silahlı terör örgütleri adına faaliyet yürüttüğü iddia edilen zanlılardan 8’inin adli birimlere sevk edilmesine karar verildi.

Gözaltına alınan şahıslardan 2’sinin hakkında arama kararı olduğu ve kesinleşmiş hüküm bulunduğu öğrenildi. Yakayı ele veren diğer zanlılardan 6’sının ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı duyuruldu.

Örgütün Sözde Üst Düzey Yöneticisi Yakalanmıştı

Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’ya operasyon düzenlendi. Operasyonun sonucunda örgütün sözde üst düzey yöneticisi yakayı ele vermişti. Bunun yanında aynı operasyonda 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı. Yakalanan teröristlerin örgüt adına aktif rol oynadığı ve en eski terör mensuplarından olduğu öğrenildi.

Mardin Valiliği’nin yaptığı yazılı açıklamada, sözde üst düzey yöneticinin 1992 yılından beri PKK’da yer aldığı yer aldı. Operasyonun İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği belirtildi. Valilik, vatandaşların can güvenliği için operasyonların süreceği bilgisini de aktardı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:03

YORUM EKLE