MEB 2019 Yılı Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs Listesi Belirlendi! 536 Kişilik Kontenjan Oluştu!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl için geçerli olan, 536 kişilik kontenjana sahip uzman öğretici yetiştirme kursu için kursiyer listesi belirlendi. Kursiyerler eğitim için Samsun ve Erzurum’a gidecek.

MEB 2019 Yılı Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs Listesi Belirlendi! 536 Kişilik Kontenjan Oluştu!

MEB tarafından Özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile uzman öğretici ihtiyacının karşılamaması halinde kurs alımı yapabilecek branştaki öğretmenlerden başvurular alınmıştı.  Samsun’da yapılacak olan Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Kursiyer Liste ve Erzurum’da düzenlenecek olan Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Kursiyer Listeleri belirlendi.

Yapılan başvurularda çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliğinden mezun olanlardan, MEB tarafından yapılacak olan 160 saat teorik ve 80 saat pratik olmak üzere toplam 240 saat eğitimlere girmeleri istenecek. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayanlar, uzman öğretmenlerce uygulanan destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görev alabilecek.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne kapsamında olan özel eğitim okulları ile özel eğilim ve rehabilitasyon merkezlerinde yer alan eğitim personeli açığının kapanması amacıyla, başvuru koşullarını bulunduran adaylar için Samsun ve Erzurum’da eğitim kursu düzenlenecek.

Eğitim amacıyla verilecek olan kursun yol, konaklama gibi giderleri kursiyerlerden tarafından karşılanacak. Bunun yanı sıra eğitim merkezlerindeki salon, yemek ve diğer harcamalarda, kamu kurumları tarafından belirtilen tutarı aşmamak kaydıyla, kursiyerler tarafından karşılanacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 08:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler