MEB 3949 Kamu Personeli Alımı Yapılacak Kadrolar Açıklandı! İlanlar Ne Zaman Yayımlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 3949 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı Duyuruldu. Resmi Gazete’de duyurulan karar kapsamında alımı gerçekleşecek kadrolar hakkında detaylardan söz edildi. Bu yazımızda MEB 3949 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı hakkında bilgiler vereceğiz…

MEB 3949 Kamu Personeli Alımı Yapılacak Kadrolar Açıklandı! İlanlar Ne Zaman Yayımlanacak?

MEB 3949 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı 3.949 kamu personeli alımları kapsamında uygulanacak olan kadro dağılımlarını Resmi Gazete’ de duyurdu. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de alımı gerçekleştirilecek olan kamu personellerinin hangi sayılarda ve hangi kadrolara yapılacağı açıklandı. Aynı zamanda kadro ve derece düzenlemeleri hakkında da bilgiler verildi.

Kadro ve derece düzenlemeleri sonrasında kamu kurumlarının memur alımları için ilan yayınlanması beklenmekte.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 3949 Alım Gerçekleştirecek

Resmi Gazete’ de duyurulan karar incelendiğinde daha çok kadro ve derece düzenlemelerinin gerçekleştiği kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı ön plana çıkmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı MEB’e memur, mühendis, tekniker, teknisyen, şoför, hizmetli, sosyal çalışmacı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, hemşire, bekçi, programcı, sayman, sekreter, avukat ve biyolog alımı yapılacağı belirtildi.

Alımı gerçekleştirilecek olan kadrolar aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

 

İlanlar Ne Zaman Yayımlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB kapsamında gerçekleşecek olan kamu personeli alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında net bir tarih bilgisine yer verilmedi. Yüksek dereceli kadrolara alımlar kurum içi naklen atama yöntemi ile gerçekleştirilecek. Düşük dereceli kadrolara alımlar ise açıktan ve merkezi atama yöntemi ila yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 15:25

YORUM EKLE