Meteoroloji Çamur Yağışına Karşı 3 İli Uyardı!

İstanbul bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji bu gelen toz aşımının etkisi altına alacağı 3 ili uyardı.

Meteoroloji Çamur Yağışına Karşı 3 İli Uyardı!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, bölgenin bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesinin beklendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, yer yer etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımının neden olabileceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.

Konya, Aksaray ve Karamanda da etkili olacak olan toz aşımı için Meteoroloji burada olan vatandaşlarımızdan da dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son duyuruda Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de son hava tahmin raporlarına göre toz taşınımının etkili olmasının beklenildiği açıklaması yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 23:12

YORUM EKLE