Meteoroloji'den Sıcaklık Uyarısı: Mevsim Normallerinin Üstüne Çıkacak!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden sıcaklık uyarısı! 5 ilde sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak. Uzmanlar, bu illerde ikamet eden sağlık sorunu bulunanlara uyarılarda bulundu.

Meteoroloji'den Sıcaklık Uyarısı: Mevsim Normallerinin Üstüne Çıkacak!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, 5 il için sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği uyarısında bulundu. Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, yapılan değerlendirmelerde bölge müdürlüğünün sorumluluk sahası içerisinde bulunan Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman’da sıcaklıkların mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredilmesinin beklendiğini açıkladı.

Sağlık Sorunları Olanlara Dikkat Uyarısı!

Hava sıcaklıklarının mevsim normalinin 5-10 derece olması sebebiyle bölgede ikamet eden vatandaşların güneş çarpmasına karşı tedbir alması gerektiği belirtiliyor. Özellikle; tansiyon, kalp ve solunum hastalıkları olan kişilerin sıcaklıklara karşı dikkat etmesi, güneşin dik geldiği saatlerde dışarıda çok bulunulmaması gerektiği belirtiliyor. Uzmanlar, bireylerin gerekirse dışarıya şemsiye ile çıkması gerektiğini, başlarına güneş geçmemesi için uzun süre güneş altında bulunulmaması gerektiğini ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 02:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler