MGM, Bir Defa Daha Sağanak Yağış Alarmı Verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yeni uyarısı bugün paylaşıldı. Müdürlük, Türkiye'nin bazı kritik noktalarına yönelik sağanak yağış alarmı verdi.

MGM, Bir Defa Daha Sağanak Yağış Alarmı Verdi

Türkiye bu yıl yaz aylarına hızlı bir giriş yaparken sıcaklar aniden bastırdı ancak dengeler hemen oluşmadı. Haziran ayının ilk haftalarından bu yana aralıklı aralıklı bastıran sağanak yağışlar halen etkilerini sürdürüyor. Bu anlamda Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 Temmuz tarihli bir sağanak yağış uyarısı daha verdi. Vatandaşları, sağanak yağışın olumsuz etkilerine karşı önceden uyaran müdürlük, Tekirdağ'da meydana gelen sağanak yağış sonrası oluşan toprak kaymasının ardından bölge için bir kez daha sağanak yağış butonuna bastı.

MARMARA BÖLGESİNDE SAĞANAK YAĞIŞ

Bugün Marmara Bölgesi, genellikle çok bulutlu ve parçalı bulutlu arasında seyreden bir gökyüzüne sahip. Öğleden sonra Marmara'nın kuzey kesimleri ve doğusu bölgesel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışa teslim olacak. Tekirdağ, ve Edine ile İstanbul'un Avrupa yakasının dış kesimlerinde sağanakların aralıklı olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

EGE'DE ÖĞLEDEN SONRA SAĞANAK

Ege Bölgesi'nin özellikle iç kısımlarında hava gün boyunca kısım kısım çok bulutlu gökyüzü seyredecek. Öğle saatlerinin ardından bölgenin iç kentlerinden Kütahya başta olmak üzere yerel sağanak yağmurların etkisini göstermesi bekleniyor. 

 

İÇ ANADOLU VE BATI KARADENİZ'DE YAĞIŞLAR VAR

Sıcaklıkların 1-2 derece normal seyrin altına düşmesi beklenen İç Anadolu bölgesinde Ankara'nın kuzeybatısı başta olmak üzere batı kesimin genelinde hava kapalı ve parçalı bulutlu arasında devam edecek. Öğle saatlerinden sonra bu bölgelerde aralıklı olarak sağanak yağış meydana gelecek. Batı Karadeniz bölgesinde İzmit'in doğu kısımları başta olmak üzere sağanak yağışlar etkili olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 10:35

YORUM EKLE